Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Запобігти пожежам торфосховищ спільне завдання перед всіма нами

Запобігти пожежам торфосховищ спільне завдання перед всіма нами

Автор: admin1 от 11-03-2016, 16:02
 (голосів: 0)

Запобігти пожежам торфосховищ спільне завдання перед всіма намиЗа минулий рік в районі зросла кількість пожеж на торфосховищах, а причиною цього стали висока температура та в багатьох випадках, випалювання сухої трави. Про це говорив начальник ДПРЧ 5 Олег Макруха на  засіданні ТЕБ і НС, яку сьогодні, 11 березня, провів перший заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Шутко. Керівники Дрогобицького районного відділу ГУ ДСНС України у Львівській області наголосили, що для зменшення випадків загорання на торфосховищах  необхідно провести ряд заходів, зокрема проводити постійний моніторинг на місцях і у випадку задимлення повідомляти за номером 101, проводити роз’яснювальну роботу серед населення, наголошуючи на екологічному факторі даної проблеми. І як наголосили рятувальники важливим заходом є контроль і перелік технічних засобів на агропідприємствах, які можуть бути задіяні для гасіння пожежі, заповненість водних об’єктів та меліоративних каналів, що розміщені поблизу торфосховищ.

Комісія вирішила створити робочу групу і до 31 березня обстежити такі канали на місцях, визначити можливість їх використання для пожежогасіння.

Запобігти пожежам торфосховищ спільне завдання перед всіма намиЗапрошений на сьогоднішнє засідання депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний підняв важливу проблему: на сьогоднішній день більшість меліоративних каналів знаходяться в комунальній власності на балансі сільських та селищних рад, які ні фінансово, ні технічно просто не в змозі їх обслуговувати, внаслідок чого вони прийшли в занедбаний стан. Потрібно підняти питання про те, що ініціювати на районному та обласному рівні звернення до Кабінету Міністрів України про передачу меліоративних каналів на баланс Управління водного господарства.

Запобігти пожежам торфосховищ спільне завдання перед всіма намиЩе одне рішення, яке було прийняте на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій стосувалось дофінансування Підбузької місцевої пожежної команди, яка обслуговує не лише смт. Підбуж, але й ряд гірських сіл Дрогобицького району – Уріж, Ступницю, Смільну, Залокоть, Бистицю Гірську та інші. Фінансуються ж пожежники лише з бюджету Підбузької селищної ради (на І квартал 2016 року виділено 184 тис. грн.) та дотацій з районного бюджету. В 2015 році Підбузька місцева пожежна команда 23 рази виїжджала лише на пожежі, не враховуючи надзвичайні ситуації, врятувавши не одне життя, адже час доїзду команди з Дрогобича, Борислава чи Східниці – це сорок хвилин втраченого часу.

Комісія вирішила рекомендувати фінансовому управлінню вивчити це питання і свої пропозиції винести на розгляд комісій районної ради та в подальшому на сесію райради.

Участь в засіданні взяли заступник голови районної ради Володимир Стецівка, начальник Підбузької МПК Григорій Луців, сільські та селищні голови, представники Дрогобицького УВГ, фінансового управління Дрогобицької райдержадміністрації.

 

Запобігти пожежам торфосховищ спільне завдання перед всіма нами

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua