Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Як заощадити? Про важливість енергоаудиту будівель

Як заощадити? Про важливість енергоаудиту будівель

Автор: admin2 от 19-11-2015, 09:07
 (голосів: 0)

Як заощадити? Про важливість енергоаудиту будівельЗростання ціни газу, вугілля, електроенергії стало незворотним явищем і змушує кожного з нас задуматися над економією, в тому числі над зниженням тепловтрат будівель та споруд. В Україні величезний потенціал енергозбереження будинків, тому таке скорочення є економічно вигідним. Але, щоб зберегти тепло, потрібно знати, де ми його втрачаємо.

Тому перш ніж проводити теплову модернізацію будинку, необхідно провести його енергетичний аудит. Ця процедура дасть відповідь на декілька важливих питань: де і з якої причини в будівлі відбуваються втрати тепла та електрики? Що конкретно необхідно зробити, щоб підвищити енергоефективність будинку? Наскільки покращаться умови проживання в будинку після проведення комплексу рекомендованих дій з теплової модернізації? Скільки все це коштуватиме? Іншими словами, енергоаудит дає загальну картину втрат тепла в будинку і виявляє основні «слабкі місця». Після енергетичного аудиту можна приступити до вирішення виявлених проблем, вибрати доступний і відповідний для того або іншого будинку варіант економії.

Є різні види аудиту. Досить поширеним є попередній аудит, під час якого власники самотужки виявляють місця найбільших витоків енергії, встановлюють межі економії та граничні інвестиції. Разом з тим, слід остерігатися тотальних ефектів, коли встановленням пластикових вікон і пінопласту блокується доступ повітря до приміщень, що призводить до поширення грибків, плісняви, легіонелли і небезпечних захворювань мешканців, спричинених цими мікроорганізмами. І саме тому необхідно запросити фахівців для проведення більш детального аналізу і пошуку прихованих резервів.

Детальний енергоаудит базується на ретельно опрацьованому проекті, де теплові надходження компенсують тепловтрати. Результатом детального енергоаудиту є аргументовані рекомендації щодо теплової модернізації будинку, без якого спеціалізовані організації не зможуть розпочати роботи.

Енергоаудит є актуальним не лише для житлових будинків, а й виробничих будівель та споруд, офісних приміщень, закладів соціально-культурної сфери тощо.

Енергетичний аудит підприємства - це важливий крок на шляху ефективного контролю витрат енергії та впровадження енергозберігаючих проектів.

Енергетичний аудит дозволяє виявити оптимальні шляхи економії енергоресурсів; визначити пріоритетні енергозберігаючі заходи та розробити перспективу енергозбереження підприємства в цілому.

Якісний енергетичний аудит повинен передувати всім проектам реконструкції будівель для максимально ефективного використання наявних фінансових ресурсів. На першому етапі енергоаудиту на основі інформації про підприємство, його технології, енергетичне господарство, енергоспоживаючі системи буде отримано фактичну картину енергозабезпечення виробництва, експертну оцінку потенціалу енергозбереження та основні напрями енергозбереження.

При поглибленому енергоаудиті будуть запропоновані не тільки напрями, а й технічні рішення щодо раціонального користування і енергозбереження. Особливе місце займає інструментальний аудит. Наприклад, тепловізійне обстеження покаже дефекти теплоізоляції будівлі, через які тепловтрати можуть збільшуватися на 30-40%.

Послугу з енергоаудиту та тепловізійного обстеження відтепер можна отримати у ДП “Західний ЕТЦ”.

Для здійснення цього виду діяльності тут навчили фахівців експертів-аудиторів, а також подбали про приладову базу для проведення обстежень для визначення та уточнення характеристик будівлі. Зокрема, тепловізор DT 9873 B CEM ДП «Західний ЕТЦ» атестований в установленому порядку. Проведене з його допомогою обстеження будівель дозволяє визначити:

 

• Приховані дефекти теплоізоляції або конструктивні недопрацювання;

• Реальні тепловтрати та порівнювання їх з нормативними;

• Місця можливих запотівань стін;

• Недоліки у опалювальній системі, закупорення радіаторів опалення;

• Місця протікання у пласких покрівлях;

• Якість прокладання труб або електричних нагрівачів у теплих підлогах.

 

На сьогодні у Західному ЕТЦ можна замовити тепловізійне обстеження та енергетичний аудит:

 

• котеджів, будинків і квартир;

• об’єктів ЖКХ;

• промислових підприємств;

• об’єктів соціально-культурного призначення;

• силового електрообладнання;

• теплотрас та паропроводів;

• тепломеханічного обладнання;

• огороджувальних конструкцій будівель.

Варто знати, що навіть будівлі, збудовані за одним проектом, через деякий час мають зовсім різні показники енергоефективності, а якщо пройшло десять та більше років, то відмінності стають ще більш суттєвими.

Саме тому, щоб не викинути існуючі кошти “на вітер”, а використати їх найбільш ефективно, необхідно провести енергоаудит та поставити правильний “діагноз”.

 

Олександра ЖУРАКІВСЬКА

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua