Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Подарунок на Покрову в Дережичах

Подарунок на Покрову в Дережичах

Автор: admin1 от 21-10-2015, 09:32
 (голосів: 0)

Подарунок на Покрову в ДережичахНезвичайний подарунок приготували студенти-іконописці та викладачі Факультету церковного мистецтва Інституту Пресвятої Трійці в Дрогобичі мешканцям села Дережичі та мешканцям садово-городніх товариств, що межують із селом. Саме на території товариств відбулося відкриття та посвячення каплички, збудованої коштом жертводавців і оздобленої розписами студентів факультету. Ця капличка є унікальною на цілу Самбірсько-Дрогобицьку Єпархію, оскільки каплички оздоблюються здебільшого поліграфією, нерідко сумнівної якості. Загальновідомим є той факт, що власне українське малярство відійшло в тінь через впливи латинського та візантійського стандарту та через певні історичні обставини. Дережицька капличка оздоблена у традиціях галицького малярства, з використанням стародавніх малярських технік і прийомів.

Подарунок на Покрову в ДережичахПерше, що бачимо, потрапивши всередину, велетенська ікона Марії Матері Милосердя, відому в народі ще як Покрова. На зображенні в капличці під покровом Пресвятої Богородиці символічно представлена вся громада села Дережичі – і священнослужителі, і парафіяни, діти і навіть воїн АТО, сучасний герой, образ якого вказує на те, що і дережицькі патріоти не стоять осторонь боротьби на Сході нашої країни. Знайшов собі місце на іконі навіть убогий представник соціального дна, присутність якого нагадує нам про те, що Матінка Божа допомагає всім нужденним і не робить різниці між бідними і багатими.

Подарунок на Покрову в ДережичахОбабіч центральної ікони каплички розташовані два ростові зображення Святого Миколая та Андрея Шептицького. Святий Миколай – здавна шанований українським народом. До нього звертаються і моляться всі, хто потребує допомоги і порятунку. Митрополит Андрей відомий не одному поколінню українців. За життя він щиро вболівав за долю свого народу і нашої церкви, був відомий, як меценат, допоміг багатьом, тож маємо надію, що Господь дасть йому ласку допомагати багатьом і після смерті, оскільки зараз триває процес його канонізаціі. Наагадаємо, що цей рік в Україні оголошено Роком Шептицького.  На протилежній стіні зображено ще двох святих Святу Ксенію і Святу Наталію. Обидві вони жили в першій половині століття після Христа, обидві прийняли мученицьку смерть за свою віру. Їхні образи нагадують нам про те, що в житті не слід боятися ані мук, ані страждання, а також про меценаток каплички, які носять ті ж самі імена. На одному із сюжетів каплички бачимо герб села Дережичі. Це унікальне зображення , оскільки вперше було опрацьовано ряд архівних документів, в яких є перша згадка про село (1250р.), а також на основі яких реконструйовано герб села. Під гербом на розписі бачимо іконічне зображення села Дережичі з церквою і капличками.

У наш нелегкий час, коли суспільство та кожна зокрема людина так потребує молитви, така капличка є ще однією можливістю для людини – можливістю зупинитися і піднести свої очі і думки в молитві. Тож, сподіваємося, що цей маленький мистецький твір, у який вкладено стільки любові та праці послужить спасінню не однієї душі, яка зазирне всередину каплички, пробігаючи повз у своїх буденних клопотах.

Подарунок на Покрову в Дережичах
Подарунок на Покрову в Дережичах
Подарунок на Покрову в Дережичах
Подарунок на Покрову в Дережичах
Подарунок на Покрову в Дережичах
 

 

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua