Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Дрогобиччина розпочала підготовку до відзначення 160-ої річниці Івана Франка

Дрогобиччина розпочала підготовку до відзначення 160-ої річниці Івана Франка

Автор: admin1 от 8-10-2015, 13:59
 (голосів: 0)

Дрогобиччина розпочала підготовку до відзначення 160-ої річниці Івана Франка«Іван Франко – геній української думки і Дрогобиччина повинна гідно підготуватись до 160-річчя від дня народження славетного земляка». Так розпочав перше засідання організаційного комітету по відзначенню, в серпні наступного року, ювілею великого Каменяра голова Дрогобицької райдержадміністрації Максим Лісогор. Він зазначив, що необхідно в короткий термін напрацювати головні, об’ємні пропозиції, щоб подати їх на розгляд та затвердження до Львівської облдержадміністрації та Кабінету Міністрів ще до прийняття бюджету на наступний рік.

Свої слушні пропозиції озвучили члени оргкомітету – заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник, ректор Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка Надія Скотна, голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, голова міськрайонного товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Микола Садоха, голова Благодійного фонду ім. І. Франка, професор ДДПУ Ярослав Радевич-Винницький, директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Ореста Резекулова, директор Дрогобицької художньої школи Ігор Шимко, в.о. керівника відділу культури і туризму Надія Козар, сільський голова Нагуєвич Михайло Чапля.

Дрогобиччина розпочала підготовку до відзначення 160-ої річниці Івана ФранкаДрогобицький педуніверситет традиційно буде проводити ряд заходів «Країна Франкіана», в місті Дрогобичі планується встановлення художніх меморіальних дощок на будинках, пов’язаних з іменем Івана Франка та стендів при в’їзді до Дрогобича. Також було запропоновано до ювілею випустити якісні друковані матеріали та пам’ятні медалі, відновити наукові «Франкові читання» з обов’язковою публікацією матеріалів, перевидання багатотомника творів Каменяра, упорядкування могил батьків Івана Яковича в Нагуєвичах та встановлення скульптурної композиції в Ясениці-Сільній, де народилась мама І. Франка, видання його творів для незрячих та на компакт-дисках і найголовніше – довести до належного рівня стан автомобільних доріг та відремонтувати міст на дорозі Ясениця-Сільна – Нагуєвичі. Ігор Шимко презентував свій проект продовження «Стежки Франка», встановлення на ній ще десяти фігур з творів письменника та упорядкування стежки до каплички «Ярина». Також він запропонував розпочати створення скансену «Село часів Франка», де б розмістилися садиби того часу, ярмарок, шинок, пасіка та інше.

27 серпня 2016 року Україна відзначатиме 160-річчя Івана Франка. Львівська обласна державна адміністрація вже звернулася до Президента України Петра Порошенка із пропозицією щодо проголошення 2016-го року ювілейним роком Івана Франка.

Дрогобиччина розпочала підготовку до відзначення 160-ої річниці Івана Франка

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua