30 вересня співробітники бібліотек відзначають своє професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек. Цей день об’єднує всіх, хто любить книгу, зберігає та примножує скарби людської мудрості, цінує натхненну працю бібліотекаря. Сама назва - Всеукраїнський свідчить, що це свято не тільки професійне, а загальнонародне, адже кожна людина хоча б раз у житті була у бібліотеці, а для багатьох вона стала рідною домівкою, бо без книги немає знань, поступу вперед.
Ось і сьогодні, 30 вересня, в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, на яких присутні бібліотечні працівники району, гості, активні читачі. З професійним святом бібліотекарів, ветеранів бібліотек прийшли привітати голова Дрогобицької райдержадміністрації Максим Лісогор, депутат обласної ради Михайло Задорожний, керівник апарату РДА Степан Рудницький.
«З появою та поширенням Інтернету може виникнути думка про можливу непотрібність друкованих видань, книжок, а разом з ними і бібліотек. Але прочитана книга, живе спілкування з нею приносить більше задоволення, адже віртуальний досвід ніколи не замінить досвід відвідування бібліотеки», - сказав Максим Лісогор.
Директор районної центральної бібліотечної системи Руслана Панчишак розповіла про успіхи бібліотек-філій, про програму «Бібліоміст», яка успішно діє в районі, зупинилась на проблемах, з якими стикаються працівники.
Михайло Задорожний наголосив, що підтримка сільських бібліотек є важливим напрямком роботи, і йому приємно, що вперше за останні роки участь в таких урочистостях бере особисто голова райдержадміністрації.
Усі виступаючі побажали працівникам бібліотек району творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у їх благородній просвітницькій справі
Довідка:
Першою відомою бібліотекою можна вважати храм в Ніппурі. У храмовій школі («будинок табличок») була знайдена Ніппурська бібліотека, яка налічувала понад 30 000 табличок з адміністративними, юридичними, медичними, літературними та історичними текстами, багато з них досі не опубліковані. Бібліотеки були відомі ще в стародавньому світі (Ассирія, Єгипет, Китай). Найдавніша з них — клинописна Бібліотека Ашшурбаніпала в Ассірії (7 ст. до н. е.), а найбільша — Александрійська бібліотека, в якій були зібрані рукописні книги античного світу (3 ст. до н. е.) входило 200 000 папірусів і 700 000 документів.
В Україні перша бібліотека з'явилася за часів Київської держави. Її створив князь Ярослав Мудрий у 1037 р. Найдавнішою книгою України є Велесова книга – пам’ятка писемності ІХ століття. До найдавніших книг, творів написаних в Україні є «Слово о полку Ігоревім», Пересопницьке Євангеліє, «Київські глаголичні листки» та інші. Першою друкованою книгою, яку написав українець, була книжка (1483) вченого ХV ст. Юрія Дрогобича. Перша друкована книга в Україні «Апостол» була видана Іваном Федоровим у 1574 році у Львові.
У британському Бірмінгемі 3 вересня 2013 року відкрилася найбільша публічна бібліотека у Європі. Площа храму знань становить 31 квадратний кілометр. Загальна довжина полиць складає 24 кілометри, в бібліотеці зберігається більше 1,5 млн. книг.