Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Сьогодні Міжнародний день захисту прав дітей

Сьогодні Міжнародний день захисту прав дітей

Автор: admin2 от 1-06-2015, 09:07
 (голосів: 0)

Сьогодні Міжнародний день захисту прав дітей1 червня в Україні і в багатьох інших країнах світу відбуваються заходи, спрямовані на привернення уваги до проблем і потреб дітей. Міжнародний день захисту дітей відзначається з 1950 року після того, як в 1949 році його затвердили на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. У 1959 році ООН прийняла Декларацію прав дитини, в якій визначено соціальні та правові принципи захисту і благополуччя дітей. Однак ця декларація мала лише декларативний і рекомендаційний характер, а для захисту та забезпечення прав дитини необхідні були конкретні закони і міжнародні договори. Тому 20 листопада 1989 Генасамблеєю ООН прийняла Конвенцію про права дитини, яка стала світовою конституцією для дітей. Україна ратифікувала цю Конвенцію 27 вересня 1991 р. З 1998 року згідно з Указом Президента №568 / 98 в Україні також відзначається Міжнародний день захисту дітей.

За останній рік ситуація із захистом дітей в Україні погіршилася. Головними причинами цього стали анексія Криму і збройний конфлікт на Сході України. В таких умовах діти, що проживають в цих регіонах, піддаються постійній небезпеці. Зокрема, за оцінками ВООЗ, в зоні конфлікту на сході України загинуло 68 дітей, а ще 176 були поранені. Багато дітей зіткнулися з необхідністю покинути рідний будинок з міркувань безпеки. За даними ЮНІСЕФ, лише офіційно зареєстрованих дітей, які покинули свої будинки, - біля 155 000.
Отже, День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua