Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » До Свята Героїв учні семи шкіл ознайомились з історією героїчної військової частини

До Свята Героїв учні семи шкіл ознайомились з історією героїчної військової частини

Автор: admin1 от 22-05-2015, 16:20
 (голосів: 0)

До Свята Героїв учні семи шкіл ознайомились з історією героїчної військової частиниНапередодні Свята Героїв учні старших класів навчальних закладів Нагуєвич, Урожа, Попелів, Модрич, Летні, Нижніх Гаїв та Дорожева побували у військовій частині, що дислокується в Дрогобичі. Відділ освіти та керівник підрозділу райдержадміністрації з питань молоді і спорту Олег Войтечко організували екскурсію більше 70-ти старшокласників  в кімнату бойової слави, де вони ознайомилися з історією в/ч 1108. Так вони дізналися, що частина сформована 6 серпня 1942 року з окремих гвардійських мінометних дивізіонів у 98-й Гвардійський мінометний полк. З моменту сформування і присвоєння номера полку надано ім’я Гвардійський. Під командуванням першого командира частини гвардії майора Євгена Тіхонова  почала бойові дії з 12 вересня 1942 року у складі 60-ї армії.

6 листопада 1943 року за успішне проведення бойових дій по визволенню міста Києва військовій частині присвоєно найменування «Київський». Під час Другої світової війни її солдати та офіцери брали участь у визволенні міст Шепетівка, Тернопіль, Львів, Опельн в Силезії, за що військову частину було нагороджено бойовими орденами.

У відповідності до Директиви Головного штабу Сухопутних військ полк з 1 грудня 1989 року переформований у 337 гвардійську реактивну артилерійську бригаду, а 12 грудня 1991 року вона включена у склад Збройних Сил України із збереженням почесних найменувань, орденів, місця дислокації. 19 січня 1992 року особовий склад 337 реактивної артилерійської бригади прийняв присягу на вірність народу України .

За підсумками бойової підготовки військову частину визнано кращою частиною серед військових колективів Західного оперативного командування у 2003 році та нагороджено перехідним вимпелом Західного оперативного командування.

Неодноразово дивізіони частини проводили табірні збори на полігонах де виконували пуски штатним пострілом та отримували лише найвищі оцінки.

4 травня 2006 року частина отримала український Бойовий Прапор, що є високою оцінкою зусиль всього колективу в підтриманні обороноздатності нашої держави.

До Свята Героїв учні семи шкіл ознайомились з історією героїчної військової частини21 серпня 2008 року наказом Міністра оборони України полку присвоєно почесне найменування «Дрогобицький».

В червні 2012 року особовий склад полку залучався до огляду-конкурсу на кращу організацію фізичної підготовки та спорту в Збройних Силах України і за підсумками змагань полк посів перше місце серед окремих полків Збройних Сил України.

Сьогодні офіцери, прапорщики та солдати військової частини з честю виконують бойові завдання по захисту нашої держави на сході країни, беруть участь у цій гібридній війні, що розв’язали російські агресори та бандитські формування так званої ЛНР та ДНР. Але, як запевнили військові, Збройні Сили України здатні оборонити свою землю, маючи сучасне озброєння, але найголовніше – бойовий і патріотичний дух, який дістався їм від діда-прадіда та доблесних воїнів Української Повстанської Армії.

 

 

До Свята Героїв учні семи шкіл ознайомились з історією героїчної військової частини

 

 

До Свята Героїв учні семи шкіл ознайомились з історією героїчної військової частини

 

 

До Свята Героїв учні семи шкіл ознайомились з історією героїчної військової частини

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua