Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » «І свій останній чорний хліб віддано орді під копита»

«І свій останній чорний хліб віддано орді під копита»

Автор: admin1 от 20-05-2015, 09:15
 (голосів: 2)

«І свій останній чорний хліб  віддано орді під копита»Саме цими словами при вході до школи зустрічатиме на меморіальній дошці Терентій Піхоцький учнів та педагогів Сторонянської СЗШ І-ІІ ступенів.

Напередодні Свята Героїв та політичних репресій в селі Сторона відбулося освячення і відкриття встановленої напередодні меморіальної дошки  в честь славного сина України, Окружного Провідника ОУН, в'язня польських тюрем, старшини ДУН і УПА - Терентія Піхоцького - псевдо «ОСА», «Криця», що очолював охорону президента УГВР Кирила Осьмака.

До цієї знакової, історичної події залишилися небайдужими чимало людей, жителі села Сторона. Директор школи Ірина Мицак урочисто розпочала святкування величними, сповненими патріотизму і віри у велике майбутнє словами: «Ми є, ми будемо людьми! Ніхто нас не поставить на коліна». Педагогом-організатором було підготовлено захід, який змусив людей задуматися і пригадати собі, хто дав нашому народу волю і свободу, хто дав нам можливість дихати вільно, на повні груди і відчувати себе державою міцною і нездоланною. Учні школи декламували вірші, присвячені героям УПА.

«І свій останній чорний хліб  віддано орді під копита»Були запрошені гості з різних куточків Львівщини. Освятити меморіальну дошку та відслужити поминальну панахиду на могилі героїв мали нагоду парохи УПЦ КП о. Федір Гудзар та УГКЦ о. Тарас Сенюра. Голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора також взяв участь у ції визначній події. Присутніми також були багато гостей з Львівської області й воїни АТО, які воювали на сході України та нездоланні, непереможні, завжди бадьорі і повні величі духу ветерани ОУН УПА. Серед них особливо важливе відношення до торжества мав племінник Терентія Піхоцького - Микола Петрущак, якому разом з учнями школи було доручено урочисто відкрити гранітні таблиці присутнім та розповісти про життя героя.

Справді, життєві шляхи Терентія Піхоцького були нелегкими, та попри всі труднощі життя він зумів піднятись над ворогами і довести, що навіть мале українське село може процвітати. Адже не лише сам добре вчився, а й намагався вчити інших, просвічувати їх за допомогою педагогічної діяльності у школі, створеннявласного невеличкого театру, який був відомий не лише в Стороні, а й за його околицями.

Терентій Піхоцький - це та людина, яка дійсно заслуговує нашої поваги та шани, приклад з якої повинні брати не тільки жителі села, а й всі жителі нашої держави, він бо загинув в бою за Україну в 1944 році, але пам'ять про нього назавжди залишиться в наших серцях.

 

«І свій останній чорний хліб  віддано орді під копита»

 

 

«І свій останній чорний хліб  віддано орді під копита»
 

 

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua