Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Асоціація сільських, селищних рад висловилася щодо об'єднання територіальних громад

Асоціація сільських, селищних рад висловилася щодо об'єднання територіальних громад

Автор: admin2 от 11-03-2015, 17:08
 (голосів: 1)

Асоціація сільських, селищних рад висловилася щодо об'єднання територіальних громад11 березня в райдержадміністрації відбулося засідання Асоціації сільських, селищних рад. Основне питання, яке розглянули учасники засідання — пропозиції щодо об'єднання територіальних громад. Враженнями та думками, щодо зустрічей на тему децентралізації влади, проведених минулого тижня в Києві та Львові, поділилися голова та секретар Асоціації Степан Коваль і Володимир Ханас. Зокрема, Степан Коваль доволі критично оцінив Закон України “Про добровільне об'єднання територіальних громад”, як такий, що суперечить Конституції України та іншим законодавчим актам.

Загалом, сільські, селищні голови у своїй більшості категорично висловилися проти добровільно-примусового об'єднання у будь-яких форматах, особливо щодо варіантів об'єднання сільських населених пунктів з містами. Зазначалося, що для того, щоб місцеве самоврядування було ефективним, необхідні зміни в системі надходження податків до місцевих бюджетів.

Голова районної ради Михайло Сікора та депутат обласної ради Михайло Задорожний висловилися за реальну децентралізацію влади, ліквідацію різних державних структур та надбудов, які в ручному режимі намагаються керувати органами місцевого самоврядування. Михайло Задорожний назвав пережитками минулого обласні та районні ради, але зазначив, що органи місцевого самоврядування повинні не просто заперечувати зміни, що передбачаються, а вийти до вищих органів влади з переліком своїх конкретних пропозицій та домагатися їх врахування.

Перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький зробив короткий екскурс у пропоновані проекти реформ 2005 та 2009 років та наголосив, що будь-які зміни є болючими, особливо, якщо вони зачіпають інтереси великої кількості людей чи цілих громад. Втім, 47 сільських, селищних рад (за радянських часів було 25), які не можуть забезпечити повноцінне самодостатнє функціонування своїх територій, є неприйнятним. Питання об'єднання, кооперації, оптимізації є критично необхідними. Степан Рудницький запропонував створити в районі робочу ініціативну робочу групу, яка б напрацювала пропозиції щодо моделі реформи на рівні нашого регіону.

Після тривалої дискусії члени Асоціації сільських, селищних рад прийняли перелік своїх пропозицій, підтримавши принцип добровільного об'єднання сільських громад. Зазначається, що Закон про об'єднання громад не узгоджується з Конституцією України. Члени Асоціації вважають за недоцільне об'єднання штучним шляхом за перспективними планами та пропонують здійснювати децентралізацію влади шляхом запровадження механізмів муніципальної кооперації територіальних громад на основі Закону про співробітництво громад. 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua