Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Уряд затвердив план заходів з підготовки та відзначення 150-річчя Лесі Українки

Уряд затвердив план заходів з підготовки та відзначення 150-річчя Лесі Українки

Автор: admin2 от 25-02-2021, 15:57
 (голосів: 0)

Уряд затвердив план заходів з підготовки та відзначення 150-річчя Лесі УкраїнкиКабінет Міністрів України затвердив план заходів з нагоди відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки. Відповідне розпорядження, розроблене Міністерством культури та інформаційної політики, було прийнято 24 лютого.

"Леся Українка не тільки видатна письменниця. Та, на жаль, про різносторонність її таланту знають частіше літературознавці чи філософи. Обмеженість та стереотипізація до видатних діячів нашої культури повинна розсіюватися. І держава обов’язково має активно включатись у цей процес. Чим більше як класичних заходів, так і якісних сучасних проектів ми зможемо реалізувати - тим більше українців (що головне, молоде покоління) ми познайомимо з різними сторонами життя Лесі Українки. З усіма її іменами. Впевнений, що план цьогорічних заходів, присвячені письменниці, допоможе нам досягти цієї мети", - прокоментував Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Мета документа - створити умови для популяризації творчої спадщини однієї з центральних постатей української літератури - Лариси Косач-Квітки. Зокрема, шляхом проведення урочистих та мистецьких заходів, науково-практичних конференцій, тематичних експозицій, виставок, літературних вечорів, конкурсів та фестивалів тощо.

Також план передбачає:

Підготовку та видання повного академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах.

Проведення реставраційно-ремонтних робіт «Білого та Сірого будинків Косачів» в с. Колодяжне Ковельського району Волинської області та реконструкція Новоград-Волинського літературно меморіального музею Лесі Українки.

Створення інформаційного порталу, присвяченого життю та діяльності письменниці.

Проект розпорядження розроблений МКІП на виконання постанови Верховної Ради від 8 лютого 2018 року № 2286-VIII «Про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки».

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua