Збережемо первоцвіти!

Автор: admin2 от 22-02-2021, 15:57
 (голосів: 0)

Збережемо первоцвіти!Весняні квіти першими радують наші очі навесні. До групи весняних квітів входять як первоцвіти, так і ті види квітів, які розпускаються пізніше, але у весняні місяці.

Первоцвіти в небезпеці. А ми їх жорстоко зриваємо, забуваючи про те, що рослина, у якої зірвали надземну частину, квітку, не зможе дати насіння, а отже продовжити рід. Весняні квіти краще не чіпати: вони привабливіші в природному середовищі. 

Люди зривають квіти цілими оберемками, а особливо непоправної шкоди завдають, коли виривають рослини разом з цибулинами. Навіть зрізання квітів без цибулин шкідливе, оскільки призводить до генетичного виродження рослин.

Хочеться попередити населення, що торгівлю дикорослими рослинами заборонено. Продаж первоцвітів (як і купівля) несе в собі порушення законів України «Про Червону книгу України», «Про охорону навколишнього середовища України» .

Більше того, на порушників очікує адміністративна відповідальність у формі штрафів та стягнення збитків (в перерахунку на кожну рослину), передбачені статтями 88, 88-1, 159 та 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Проконтролювати стовідсотково виконання цього закону неможливо. Це під силу лише совісті та здоровому глузду.

Якщо нищення первоцвітів триватиме нинішніми темпами, за 5-6 років більшість їхніх видів зникне назавжди, - стверджують природоохоронці. Зокрема, вже зараз у більшості лісів пролісків майже не знайдеш. Тож, чи потрібні нашим близьким та коханим такі подарунки?

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua