Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Наступного року «теплі кредити» розширили на системи накопичення, електрозарядки та розумні лічильники електроенергії

Наступного року «теплі кредити» розширили на системи накопичення, електрозарядки та розумні лічильники електроенергії

Автор: admin2 от 28-12-2020, 17:06
 (голосів: 0)

Наступного року «теплі кредити» розширили на системи накопичення, електрозарядки та розумні лічильники електроенергіїНаступного року «теплі кредити» розширили на системи накопичення, електрозарядки та розумні лічильники електроенергії. Про це поінформували у Держенергоефективності.

«У 2021 році таку затребувану серед населення програму, як «теплі кредити», продовжено для індивідуальних будинків. При цьому, розширено перелік обладнання, на яке можна залучити кредит. Тепер учасники програми можуть отримати відшкодування 35% суми кредиту на встановлення електроакумуляторів, електрозарядок та інтелектуальних лічильників електроенергії», - зазначили у відомстві.

Та додали, що взяти участь у програмі «теплих кредитів» дуже легко та просто. Абсолютно виключені будь-які контакти з чиновниками, мінімізовано бюрократію. Відшкодування становить до 2 місяців. Додаткову підтримку надає місцева влада. Саме через це програма стала дуже популярною і щороку попит на неї у рази перевищує пропозицію.

Популярність програми підтверджують і у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

«Львівська область є однією з регіонів-лідерів за кількістю кредитів, залученими фізичними особами на впровадження енергоефективних заходів. Так за 6 років майже 25 тисяч родин в області скористалися «теплими кредитами» на придбання енергоефективних матеріалів та котлів, залучивши понад 583 млн гривень», - зазначили в департаменті.

Такі показники зумовлені успішною реалізацією обласної, а також низки міських та районних програм співфінансування «теплих» кредитів.

Додамо, що у 2020 році в обласному бюджеті на реалізацію Програми енергозбереження для населення було передбачено 11 млн гривень, а її механізм, яким передбачається відшкодування частини відсоткової ставки та тіла кредиту на впровадження енергоефективних заходів, продовжили і на наступний рік.

Окрім житлового фонду, підвищення енергоефективності потребує і бюджетний сектор.

Як зазначили у Держенергоефективності, в Україні приблизно 100 тисяч будівель бюджетних установ необхідно термомодернізувати.

Проводять термомодернізацію і на Львівщині. Зокрема, цьогоріч в області комплексні заходи з енергозбереження здійснюють у 4 бюджетних установах на суму 27 млн грн. Фінансовий ресурс виділяють в межах реалізації Програми енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини на 2016-2020 роки. Серед закладів – пологовий корпус Львівської обласної клінічної лікарні. В межах проекту реставрували фасад, облаштували гідроізоляцію та утеплення цокольного поверху, утеплили горищне перекриття та провели реконструкцію системи опалення. На його реалізацію цього року було виділено понад 3 млн грн.

Завдяки реалізації проекту вдасться зекономити 20% на опаленні лікарні, а зекономлені кошти можна скерувати на закупівлю сучасного медичного обладнання чи іншу мету.

Окрім пологового корпусу, комплексні заходи з енергозбереження впроваджують у КЗ ЛОР «Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи», Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» та КЗК ЛОР КМЦ «Львівський палац мистецтв».

«Сьогодні вкрай важливо ефективно використовувати бюджетні кошти, а заходи, які проводять в межах програми, дозволяють зменшити енергоспоживання установами бюджетної сфери області, відтак зекономити   видатки на оплату за спожиті енергоносії. Окрім цього, заходи з енергозбереження – це не лише економічна вигода, а й комфорт мешканців області», - зазначив керівник департаменту Богдан Кейван.

Очікувана економія по установах – понад 2,4 млн грн в рік.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua