Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Небайдужих мешканців Львівщини закликають стати патронатними вихователями

Небайдужих мешканців Львівщини закликають стати патронатними вихователями

Автор: admin2 от 3-11-2020, 15:22
 (голосів: 0)

Небайдужих мешканців Львівщини закликають стати патронатними вихователямиУ Міністерстві соціальної політики України  наголошують, що патронат над дитиною не передбачає усиновлення чи відриву дитини від рідних батьків. Навпаки, він має на меті вирішення родинних проблем шляхом тимчасової опіки над дитиною.

Про це сьогодні, 3 листопада, йшлось у межах Всеукраїнської наради з питань формування та реалізації державної політики у сфері прав дітей, зокрема стосовно забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання під головуванням Прем'єр- міністра України Дениса Шмигаля. 

"Сьогодні ми говоримо не просто про здійснення реформ. Йдеться про життя і порятунок дітей, що опинились в складних життєвих обставинах. Жоден інтернатний заклад не замінить патронатну сім'ю. Тому ми повинні робити усе, аби таких сімей стало більше", - зазначив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Нагадаємо, що у 2019 році на Львівщині первинний відбір в патронатні вихователі пройшли 4 сім’ї. 

За словами керівника Служби у справах дітей Володимира Лиса, станом на 1 жовтня цього року на Львівщині створили 4 патронатні сім’ї. Зокрема, у Львові-1, Яворові-2, Золочеві-1, в які влаштували 6 дітей та відібрали ще 3 сім’ї кандидати. 

"Діти повинні виховуватися в сім’ях. Якими б хорошими не виглядали для нас умови проживання в інтернатних закладах, ніщо не може замінити їм родину", - наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. 

Відтак, Львівська обласна державна адміністрація закликає небайдужих мешканців Львівщини ставати патронатними вихователями. Про те, що потрібно знати майбутнім вихователям, можна ознайомитися за посиланням. 

Нагадаємо, що  у державному бюджеті на 2020 рік на розвиток патронату передбачено 44,7 млн грн, що дозволяє забезпечити функціонування майже 300 сімей патронатних вихователів.

А розмір грошового забезпечення патронатного вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

Довідково. 

Патронатна сім'я - це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, завдання якої полягає у тому, аби мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Саме завдяки даній формі влаштування діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться та забезпечать догляд і реабілітацію.

Оптимальний строк перебування дитини в такій сім’ї становить до трьох місяців (в окремих випадках – до 6-ти місяців). За цей час органи опіки та піклування проводять роботу з батьками дитини і визначають де їй буде краще. При цьому можливість повернення дитини до батьків має бути пріоритетом в роботі з сім’єю.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua