Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » У Винниках відкрито дві виставки, присвячені Герою України Борисові Возницькому

У Винниках відкрито дві виставки, присвячені Герою України Борисові Возницькому

Автор: admin1 от 16-04-2014, 11:11
 (голосів: 0)

У Винниках відкрито дві виставки, присвячені Герою України Борисові ВозницькомуСьогодні, 16 квітня, минає 88 років від дня народження Героя України, багатолітнього директора Львівської національної галереї мистецтв Бориса Григоровича Возницького.
З нагоди вшанування цієї дати напередодні у Історико-краєзнавчому музеї м. Винники відкрито дві виставки, об’єднані назвою «Врятовані скарби», зокрема, «Сакральні твори, реставровані студентами Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша» та виставка унікальних світлин, що представляють сторінки життєвого і творчого шляху Б. Г. Возницького.
Про міжнародне визнання заслуг Бориса Возницького та його авторитет наголосили у виступах гості з Білорусії – директор Національного музею у Мінську Володимир Прокопцов та директор Національного історичного музею у Мінську Олег Рижков. Саме Борис Григорович Возницький започаткував співпрацю львівських музеїв з музеями Білорусії.
Також під час відкриття виставок погашено ювілейну марку, де використаний авторський екслібрис митця.

Довідково:

Возницький Борис Григорович (16.04.1926 – 23.05.2012) – багатолітній директор Львівської національної галереї мистецтв, Герой України, заслужений працівник культури України та Польщі, член-кореспондент Академії мистецтв України, лауреат Національної премій імені Тараса Шевченка та Яна Кохановського, лауреат Всеукраїнської премії «Визнання» в галузі гуманітарних наук, культури та мистецтва, Доктор Honoris Cauza Вищої Педагогічної Академії у Кракові та Варшавської Академії мистецтв, голова Ради директорів музеїв Львова. Серед численних нагород – Відзнака Президента України ІІІ та ІІ Ступенів, Хрест Мазепи, Командорський Хрест від уряду Польської Республіки. 
Борис Возницький у 60-70-х роках ініціював сотні експедицій Західним регіоном України, завдяки яким було врятовано понад 12 тисяч предметів (ікони, скульптури, стародруки). 
Завдяки неймовірній наполегливості у досягнення своєї мети у поєднанні з несамовитою працьовитістю, Борис Григорович Возницький вивів Львівську галерею мистецтв в ранг потужного музейного комплексу у колекції якого понад 60 тисяч творів.
Борис Григорович Возницький у п’ятдесятих роках ХХ ст. жив у Винниках і навчав дітей малювання, вів краєзнавчий і туристичний гуртки. Саме у Винниках Б.Г. Возницький створив першу кімнату-музей, експонати до якої збирав разом з учнями міста.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua