Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Максим Козицький закликав духовенство проводити богослужіння на Великодні свята онлайн

Максим Козицький закликав духовенство проводити богослужіння на Великодні свята онлайн

Автор: admin2 от 8-04-2020, 14:01
 (голосів: 0)

Максим Козицький закликав духовенство проводити богослужіння на Великодні свята онлайнСьогодні, 8 квітня голова Львівської ОДА Максим Козицький провів скайп-нараду із керівниками єпархіальних управлінь та церков Львівщини, представниками правоохоронних органів щодо святкування Вербної неділі та Великодня у період поширення коронавірусної інфекції.

Очільник області закликав духовенство вжити всіх заходів для унеможливлення поширення інфекції, а саме проводити богослужіння на Великодні свята онлайн та обмежити присутність людей в храмах до 10 осіб.

 “Звертаюсь до духовенства та мешканців області і прошу потурбуватись не лише про душу людини, але й про тіло. Ми наближаємось до піку захворюваності саме на Великодні свята. Важливо зменшити скупчення людей у храмах. Тому прошу владик, отців, пасторів звернутись до парафіян з проханням відповідально поставитись до ситуації та брати участь у богослужіннях онлайн. Якщо немає такої можливості, то проводьте богослужіння на відкритих територіях і з дотриманням дистанції між людьми”,– наголосив Максим Козицький.

Архиєпископ і митрополит Львівський Римо-Католицької Церкви в Україні Мечислав Мокшицький зазначив, що Конференція єпископату Римо-Католицької Церкви прийняла рішення, що богослужіння на Великдень, який римо-католики відзначатимуть 12 квітня, проводитимуть виключно онлайн. “У церкві будуть лише владики та отці, а богослужіння проводитимемо онлайн. Парафіяни святитимуть паски вдома” ,– зазначив Мечислав Мокшицький.

Таку ж позицію висловили і представники протестантських церков Львова щодо безпечного Великодня.

У межах зустрічі, Преосвященний Владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської митрополії УГКЦ наголосив, що духовенство заохочує парафіян залишатись вдома та дивитись трансляцію богослужінь.

 “Наша позиція така, що храми не зачиняються, але у них може перебувати не більше 10 осіб. Ми робимо усе можливе для самодисципліни людей. Ми заохочуємо парафіян молитись онлайн і свяченою водою окропити вербу та паски. Але якщо люди прийдуть в храм, то будуть вжиті усі заходи безпеки, зокрема парафіяни знаходитимуться на подвір’ї”, - підкреслив Преосвященний Владика Володимир (Груца).

Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій (Рудюк) зазначив, що Православна церква теж вживає усіх заходів для попередження поширення інфекції, зокрема у Вербну неділю у церквах освятять гілки верби і парафіяни зможуть їх взяти.

 “Є частина населення, які свідомо залишаються вдома під час карантину і не відвідують храм. Але є також великий відсоток людей, які приходять в церкву. Щодо Великодня, важливо у церквах відкоригувати, у якому часі потрібно виносити Плащаницю, щоб люди лише поклонялися. Також важливо, щоб парафіяни користувались засобами захисту. Ми закликаємо людей освячувати паски вдома. Пригадайте, як у радянський час ніхто не міг освятити паски і ми це робили вдома. Таке у нас вже було і не потрібно думати, що якщо паски не посвятити в храмі, то Великодня не буде. Великдень відбудеться. Важливо розуміти, що така ситуація склалася лише цього року. Однак, якщо люди прийдуть в церкву, важливо, щоб священики зробили усе, щоб було дотримано норм безпеки”, – зазначив владика Димитрій.

За підсумками скайп-наради, Максим Козицький наголосив на необхідності спільної позиції представників влади та духовенства, аби не допустити поширення коронавірусної інфекції серед населення.

“Спільно з правоохоронними органами ми готові забезпечити порядок. Закликаю всіх проводити богослужіння онлайн задля меншого скупчення людей. Окрім того, дякую владиці Філарету за понад півтори тисячі тестів ПЛР. Це великий крок і розуміння, що справді ми є у небезпеці”, - підкреслив голова Львівської ОДА.

Також він наголосив, що у Провідний тиждень, згідно з традицією, люди приходять на цвинтарі, відтак потрібно пам’ятати про безпеку та уникати скупчення, аби убезпечити себе та не захворіти на коронавірус.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua