Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » В Снятинці вшанували Тараса Шевченка: "Свічу від серця запалю"

В Снятинці вшанували Тараса Шевченка: "Свічу від серця запалю"

Автор: admin1 от 24-03-2014, 10:00
 (голосів: 0)

В Снятинці вшанували Тараса Шевченка: "Свічу від серця запалю"В народному домі села Снятинка, відбулося свято «Свічу від серця запалю», приурочене 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Вогонь запаленої свічки – вогонь вічності, в якому згорає запроданство, неправда і народжується істина пророка Шевченка. 

Вщент заповнений зал, на сцені юні артисти. В унісон б’ються дитячі серця, коли вони декламують рядки «Кобзаря». Вслухаючись у щирі, юні голоси – зал завмирає, бо кожне слово, кожна фраза сприймається по особливому. Натхненно лунають пісні на слова Шевченка під супровід бандури.

Перед глядачами проходить все життя великого Кобзаря. Приходять герої із його творів. Могутньою життєстверджуючою ходою свята звучать слова Шевченка, роль якого виконує В. Гришко.

А далі в зал спускається «Небесна сотня», як набат вічності. Хвилиною мовчання зал вшановує пам'ять полеглих героїв «Небесної сотні», які змінили історію України ціною свого життя.


Небесній сотні шана і молитви,

За чисті душі, що злетіли в небо.

Їм шлях високий, Боже, освяти

І в мирі, Господи, прийми до себе.

 

Слова нашого гімну «Душу й тіло ми положим за нашу свободу» наповнилися для нас зовсім іншим змістом – кров’ю наших непереможних синів, поряд з якими на барикадах стояв Шевченко: «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає. За вас правда, за вас слава, і воля святая!».

Свято спільно провели учні та вчителі Снятинської школи та працівники культури села. В залі було оформлено дві книжкові виставки: «Шевченко і сьогодні наш сучасник» та «Небесна сотня - вічна пам'ять героям».

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua