Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » «Сьогодні виключно громади є ініціаторами створення ОТГ на засадах добровільності», - Василь Лозинський про хід реформи децентралізації

«Сьогодні виключно громади є ініціаторами створення ОТГ на засадах добровільності», - Василь Лозинський про хід реформи децентралізації

Автор: admin2 от 28-11-2019, 16:06
 (голосів: 0)

«Сьогодні виключно громади є ініціаторами створення ОТГ на засадах добровільності», - Василь Лозинський про хід реформи децентралізаціїСьогодні, 28 листопада в межах брифінгу, про хід реформи децентралізації на Львівщині розповів перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.

«Реформа триває уже 5-й рік і є однією з найуспішніших в Україні та показує свій результат. На Львівщині ми вже маємо 40 сформованих на добровільних засадах об’єднаних територіальних громад. Загалом по Україні таких є 1002 громади. На цьому шляху нам допомагали наші експерти з Євросоюзу, які ділились своїм досвідом, профільне Міністерство з яким були проведені низка консультацій щодо того, як правильно формувати, підкреслюю, спроможні ОТГ», - зазначив Василь Лозинський.

Як він розповів, за час своєї діяльності діючі ОТГ показали різні результати.

«Є позитивні, є також, на жаль, негативні. Більше того, ті громади і голови, які мали негативні показники, розуміють, що в подальшому треба об’єднувати зусилля, укрупнятись, створювати більш функціональні, спроможні фінансового і ресурсно громади»,- розповів перший заступник.  

Як закцентував Василь Лозинський, станом на сьогодні діє законодавство щодо добровільності. Це говорить про те, що виключно громади є ініціаторами створення ОТГ. Тобто декілька сільських, селищних рад мають прийняти в себе на сесії рішення про створення ОТГ, пройти відповідні громадські обговорення та податися в обласну державну адміністрацію. Якщо документи якісно підготовлені, адміністрація надасть висновок про відповідність Конституції щодо об’єднання.

«Майже всі громади, які подавалися з першого разу цього висновку не отримали через допущення великої кількості помилок. Всі громади, які отримували негативний висновок мали конкретно описані зауваження і кожна з них  мала право і можливість повторно подаватися на отримання такого висновку»,-  розповів Василь Лозинський.

Зокрема, вже вдруге документи на отримання висновку про відповідність Конституції та Законам України щодо добровільного об’єднання подала документи у Львівську ОДА Сокільницька громада.

«Перший раз було подано весь перелік необхідних документів, але, на жаль, були помилки в більшості з них», - зазначив Василь Лозинський.

Після отримання позитивного висновку, обласна державна адміністрація скеровує його в ЦВК на проведення чергових виборів для формування команди ОТГ. Такий шлях вже пройшли 40 ОТГ на Львівщині.

Зазначимо, що загалом упродовж 5-ти років відбулось близько тисячі обговорень щодо створення ОТГ. Також спільно з програмою ULEAD, Центром розвитку місцевого самоврядування Львівська ОДА нещодавно завершила візити у всі 20 районів Львівщини, де відбулись дискусії щодо формування ОТГ та Перспективного плану адміністративно-територіального устрою області.

Нагадаємо, що Львівською ОДА за допомогою Міжрегіональної комісії щодо адмінтерустрою напрацьовані пропозиції щодо формування 67 ОТГ на території області. Ці пропозиції скеровані в Мінрегіон.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua