Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у селах району

Святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у селах району

Автор: admin1 от 12-03-2014, 09:14
 (голосів: 1)

Святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у селах  районуВін був сином мужика і став володарем у царстві Духу. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Доля переслідувала його в житті скільки могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі на іржу, ані його любов на ненависть і погорду…

Ці слова стали лейтмотивом заходів святкування 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, які проходили в закладах культури району.  

9 березня на території району відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків Кобзареві за участю представників органів влади, громадськості, політичних партій та молодіжних організацій. В народних домах та бібліотеках проведено літературно-мистецькі свята, тематичні вечори, літературні години «Ми тебе не забудем, Тарасе», «В сім’ї вольній, новій», «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», «Співаєм шану Кобзареві», «Думи мої, думи мої…». В кожній бібліотечній установі організовано розгорнуті книжково-ілюстративні виставки, біля яких проходять бесіди, конкурси читців поезії Шевченка, конкурси дитячих малюнків «Тарас Шевченко очима дітей».

Святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у селах  районуВ народному домі села Модричі святкування ювілею Тараса Шевченка відбулося за участю  священика о. Тараса, сільського голови Мирона Флюнта. Учасники художньої самодіяльності  народного дому в цей день з цікавою програмою виступили  в селі Раневичі, а потім і в своєму селі. В літературній  композиції взяли участь 20 учасників. Не залишили байдужими жодного глядача солістка Роксолана Кузик та вокальний ансамбль, які акапельно виконали пісні на слова поета, а також прекрасний читець Тетяна Грицан. Святкові вечори 9 березня пройшли в народних домах сіл Лішня, Ступниця, Новошичі, Летня, Рихтичі, Снятинка, Добрівляни, Нижні Гаї, Бійничі, Ріпчиці, Болехівці, Ясениця,Опарі, Дережичі, Літиня, Медвежа, Унятичі, Доброгостів та  багато інших. В Новому Кропивнику відбулося урочисте відкриття пам’ятника Тарасові Шевченку. 

Святкування 200-річчя від дня народження великого генія українського народу буде продовжуватись і надалі, адже 2014 рік проголошено роком Т. Шевченка в Україні. Зокрема, буде відкрито виставку художніх робіт учнів Підбузької спецшколи-інтернату з поглибленим вивченням художніх дисциплін «Мала академія мистецтв» «Шевченківська душа». З тематичними концертними програмами у селах та селищах району виступить Прикарпатський Заслужений ансамбль пісні і танцю України «Верховина» та народні колективи районного народного дому «Марічка», «Каменяр», «Сурмач». У кінці березня відбудеться районний огляд-конкурс читців «Кобзар і Україна». Це лише малий перелік тих заходів, які будуть проводитись  протягом року в рамках святкування 200-річного ювілею Т.Г. Шевченка на території Дрогобицького району.

 

 

Святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у селах  району

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua