Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » На Дрогобиччині вшанують пам'ять жертв депортації українців з етнічних українських територій у Польщі

На Дрогобиччині вшанують пам'ять жертв депортації українців з етнічних українських територій у Польщі

Автор: admin2 от 28-08-2019, 12:55
 (голосів: 0)

На Дрогобиччині вшанують пам'ять жертв депортації українців з етнічних українських територій у ПольщіСьогодні під головуванням заступника голови РДА Володимира Ханаса відбулося засідання районного оргкомітету з відзначення 75-х роковин початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.

За підсумками обговорення визначено перелік основних заходів та дати їх проведення.

Районний вечір-реквієм на вшанування цієї трагічної дати відбудеться у п’ятницю, 6 вересня в районному народному домі (початок о 15.00 год). Перед учасниками заходу з тематичною програмою виступить Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю України “Верховина”.

В неділю, 8 вересня пам’ятні заходи відбудуться в населених пунктах району. Будуть відслужені панахиди пам’яті жертв депортації. В школах району та народних домах будуть демонструватися документальні фільми про ці історичні події. Володимир Ханас дав доручення місцевим органам влади спільно з працівниками освіти та культури зібрати та систематизувати матеріали про осіб, які були переселені на Дрогобиччину під час депортації.

Йшлося також про спільну з Дрогобицькою міською радою роботу із встановлення в Дрогобичі пам’ятника українцям - жертвам депортації.

В рамках заходів центральній районній бібліотеці буде передано комплект книжок провідного українського діяча в Польщі, віце-президента Південно-східного наукового інституту в Перемишлі, доктора філософії в галузі історії Олександра Колянчука “За нашу і вашу свободу”. Видання містить цінну інформацію про учасників українських визвольних змагань 1917-1921 років та про місця української пам’яті в Польщі. Книги люб’язні передані нам автором з ініціативи його родича та нашого доброго друга, журналіста, письменника, науковця, відомого громадського діяча української діаспори в Іспанії Андрія Якубува.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua