Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » В Підбужі вшанували пам'ять жертв комуністичних репресій

В Підбужі вшанували пам'ять жертв комуністичних репресій

Автор: admin2 от 8-07-2019, 16:26
 (голосів: 0)

В Підбужі вшанували пам'ять жертв комуністичних репресійВ неділю, 7 липня голова райдержадміністрації Андрій Шевкенич взяв участь у відкритті меморіальної дошки та пам’ятного знака жертвам комуністичних репресій на території колишньої в’язниці НКВС та НКДБ СРСР (нині — один з корпусів Підбузького геріатричного пансіонату) в селищі Підбуж.

Підбузький райком КП(б)У з усіма структурними підрозділами був створений у січні 1940 року. Через тортури цієї структури, зокрема, Підбузького РВ УНКВС та РВ УНКДБ, пройшли сотні мешканців навколишніх населених пунктів тодішнього Підбузького району Дрогобицької області.

На сьогодні встановлені імена 162 загиблих в 1940-1954 роках в Підбузькій в’язниці – вихідців із смт.Підбуж – 27 осіб, с.Сторона – 31, с.Новий Кропивник – 18, с.Опака – 39, с.Смільна – 3, с.Залокоть – 20, с.Бистриця Гірська – 16, с.Попелі – 1, с.Нагуєвичі – 7 осіб.

На території колишньої в’язниці є колодязь, повний людських останків, які ще доведеться ексгумувати та перезахоронити за християнським звичаєм.

Меценатами встановлення пам’ятної стели виступили брати Дулібяники, мешканці с. Старий Кропивник.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua