Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Мешканців області закликають не спричиняти пожеж в екосистемах

Мешканців області закликають не спричиняти пожеж в екосистемах

Автор: admin2 от 8-07-2019, 10:43
 (голосів: 0)

Мешканців області закликають не спричиняти пожеж в екосистемахДепартамент екології та природних ресурсів звертається до мешканців Львівщини з проханням бути вкрай обережними у поводженні із вогнем у лісових масивах, поблизу торфополів під час спекотних літніх днів. 

Закликаємо кожного мешканця нашого краю дотримуватись вимог правил пожежної  безпеки у спекотний період.

Пам’ятаймо, що тільки спільними зусиллями ми зможемо зарадити виникненню пожежних ситуацій на території області.

Львівський регіональний центр з гідрометеорології попереджає, що на території Львівської області 7 – 10 липня збережеться переважно надзвичайна пожежна небезпека (5-й клас).

Окрім того,  за інформацією департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА, за період 1 січня до 30 червня 2019 року на території 20 районів та  9 міст обласного значення зафіксовано 1081 випадків пожеж в  екосистемах загальною площею – 422,4968 га, у тому числі сухої  трави,  чагарнику – 375,912 га, торфу – 38,0187 га, лісових культур – 4,0 га, лісової підстилки – 7,6176 га,  сміттєзвалища – 1,1105 га.

На ліквідацію пожеж в екосистемах залучалися підрозділи Головного управління ДСНС у Львівській області, сили цивільного захисту районів та міст обласного значення.

У 2019 році, з початку пожежонебезпечного періоду за порушення природоохоронного законодавства притягнуто до адміністративної відповідальності 149 осіб та накладено штрафів на загальну суму 25741 гривень.

Довідково:

Під час згоряння 1 тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо.

У листі, що тліє без доступу кисню, виділяється бензопірен, що може викликати онкологічні захворювання у людини. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найбільш отруйних для людини речовин.

Густий чорний дим від тління одноразового посуду, пакетів, упакувань містить канцерогенні речовини – поліароматичні вуглеводні (ПАВ).

Ґума, згоряючи в багатті, крім ПАВ, виділяє канцерогенну сажу й окиси сірки, що викликають респіраторні захворювання.

Обрізки лінолеуму, шкірозамінників, церата, пластмасові дитячі іграшки, відра і т.п. виділяють при згорянні не менше 75 потенційно небезпечних речовин. Деякі з них можуть сприяти виникненню злоякісних пухлин.

Уламки меблів, старих дерев'яних конструкцій просякнуті консервантом пентахлорфенолом, оброблені лаками або пофарбовані олійними фарбами, що містять свинець.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua