Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Ростислав Замлинський залишив запис у Книзі Смутку померлого Яна Ольшевського

Ростислав Замлинський залишив запис у Книзі Смутку померлого Яна Ольшевського

Автор: admin2 от 15-02-2019, 16:18
 (голосів: 0)

Ростислав Замлинський залишив запис у Книзі Смутку померлого Яна ОльшевськогоПерший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський висловив співчуття польському народу з приводу смерті колишнього прем`єр-міністра Польщі Яна Ольшевського.

Свої слова підтримки у Книзі Смутку перший заступник  записав сьогодні, 15 лютого, у Генеральному Консульстві Республіки Польща у Львові.

Ян Ольшевський помер у військовому госпіталі у Варшаві вчора вночі. Йому було 88 років.

Довідково:

Ян Ольшевський народився 2 серпня 1930 року у Варшаві. У 1956 році виступив у пресі із закликом реабілітувати учасників Армії Крайової, і вже в 1957 році йому було заборонено займатися журналістикою.

У 1960-ті був адвокатом в декількох процесах польських дисидентів. Завдяки своїй правозахисній діяльності незабаром став відомим в опозиційних колах.

Обраний до Сейму в 1991 році, брав участь у роботі комісії з підготовки нової Конституції. Представляв партію «Центристська угода», видними функціонерами якої в цей час були брати Качинські.

Незабаром після виборів президент Лех Валенса призначив Ольшевського прем'єр-міністром, обіймав посаду з 23 грудня 1991 року до 5 червня 1992 року.

Його прем'єрство було затьмарене протистоянням президента і прем'єра, що призвело до швидкої відставки кабінету.

Головною дією Ольшевського на цій посаді стало проведення закону про люстрацію (який, проте, був незабаром визнаний неконституційним). 5 червня 1992 його уряду був винесений вотум недовіри.

У 1995 році Ольшевський брав участь у президентських виборах і зайняв на них четверте місце, отримавши 1 225 453 (6,86%) голосів. Пізніше підтримував братів Качинських і праві партії — Лігу польських сімей і Право і справедливість.

У 2009 році Ян Ольшевський нагороджений Орденом Білого Орла, найвищою державною нагородою Польщі.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua