Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Однотомник праць Івана Франка, виданий українцями в Іспанії

Однотомник праць Івана Франка, виданий українцями в Іспанії

Автор: admin1 от 4-01-2018, 14:54
 (голосів: 0)

Однотомник праць Івана Франка, виданий українцями в ІспаніїАвтором ідеї та упорядником однотомника «Іван Франко, найбільш універсальний українець, який відійшов без премії Нобеля» став дрогобичанин Андрій Якубув, який зараз проживає в Іспанії. До її видання долучилось Об’єднання асоціацій українців Іспанії та Генеральне консульство України в Барселоні.

До однотомника увійшли 12 віршованих творів, один фрагмент театральної п'єси «Украдене щастя», дві праці малої прози «Свинська конституція» та «Муляр» й один фрагмент твору великої прози «Захар Беркут», які супроводжуються анотаціями упорядника для доповнення вступу до літературної спадщини «універсального українця».

Однотомник розпочинається з вступного слова упорядника, який оглядає рецепцію Івана Франка іспанською мовою, а далі – подається першопереклад на іспанську листа, яким Іван Франко номінувався на Нобелівську премію з літератури 1916 року Йосипом Застирцем та Гаральдом Єрне.

Щодо відтворених перекладів праць Франка на іспанську, в своїй більшості вони були зроблені радянськими видавництвами, але також представлені кілька перекладів з Іспанії 1950-х років (авторства Дмитра Бучинського). Певним чином, однотомник присвячується 125-річчю масового поширення безсмертного твору Сервантеса українською мовою – завдяки переробці Івана Франка «Пригоди Дон Кіхота».

https://issuu.com/monumentoivanfrankoenmadrid/docs/ivan-franko_nobel

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua