Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » 1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Автор: admin2 от 1-12-2017, 14:41
 (голосів: 0)

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДомВсесвітній день боротьби зі СНІДом відзначають щорічно з 1 грудня 1988 року задля підвищення глобальної обізнаності про ВІЛ/СНІД.

ВІЛ-інфекція - хронічна інфекційна хвороба, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) та характеризується прогресуючим ураженням імунної системи.

Синдром набутого імунного дефіциту (СНІД) – кінцева стадія ВІЛ-інфекції, що проявляється розвитком тяжких опортуністичних інфекцій (вірусних, бактеріальних, паразитарних) або злоякісних новоутворень.

При ВІЛ-інфекції повільно, але неухильно руйнуються незамінні компоненти імунної системи, і на певному етапі стає неможливим формування ефективної імунної відповіді не лише щодо ВІЛ, але й інших збудників.

Якщо ВІЛ-позитивна людина отримує спеціальні ліки – антиретровірусну терапію (АРТ) – вона може жити повноцінним життям, працювати, мати здорових дітей.

Нагадаємо, 30 листопада у межах старту акції “ВІЛ – небезпечний, доки ти не знаєш про нього” презентували мобільний додаток – онлайн тест на ВІЛ, який дозволяє кожному українцю визначити ризик бути інфікованим ВІЛ.

Також упродовж 17-24 листопада мешканці Львівщини мали змогу пройти безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ у мобільній лабораторії.

Акція відбувалася в межах «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити», під гаслом «Тестуй, лікуй, не допусти» та була організована Благодійним фондом «Салюс» спільно з Львівським обласним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом за підтримки департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА та Альянсу громадського здоров’я.

Довідково:

За оновленими оцінками щодо ВІЛ/СНІДу, на початок 2017 року в Україні 238 тисяч людей живуть з ВІЛ (всі вікові категорії), а під медичним спостереженням у медичних закладах перебувало 139 394 ВІЛ-інфіковані особи. В країні щодня реєструється 48 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 захворювання на СНІД та 8 випадків смерті від СНІДу.

Станом на 1 жовтня 2017 року в області під медичним спостереженням перебувало 3469 ВІЛ-позитивних особи, в тому числі 1123 особи, хворі на СНІД. Необхідно відзначити, що ВІЛ-інфекція вражає найбільш працездатні та репродуктивні вікові групи населення. В цілому, на вікову групу 20-49 років припадає понад 90% усіх випадків ВІЛ-інфекції в області.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua