Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Типові помилки водія в темну пору доби

Типові помилки водія в темну пору доби

Автор: admin1 от 30-10-2017, 16:41
 (голосів: 0)

Типові помилки водія в темну пору добиВночі будь-якого автомобіліста може чекати багато неприємностей і небезпек. Які типові помилки, що можуть стати причиною ДТП, здійснюють водії в темний час доби?

Найсерйознішу небезпеку для водія має не стільки глуха ніч, скільки сутінкова пора перед світанком або заходом сонця. Саме у ці проміжки часу найчастіше трапляються аварії.

Справа в тому, що у сутінках автомобіліст часто не може правильно оцінити ситуацію, оскільки стає жертвою оптичного обману. У нього створюється враження, що він все добре бачить, а насправді це далеко не так. Окрім цього, саме в передсвітанкові або передзахідні години помітно знижується ефективність фар, що лише посилює проблему недостатньої видимості. Щоб не сталося біди, не слід нехтувати простими істинами: дотримуватися швидкісного режиму, а дистанцію із сусідньою машиною трішки збільшити. Ну і звичайно, уважно стежити за ситуацією на дорозі.

Тому, як тільки стало темніти, швидкість необхідно понизити, а дистанцію, відповідно, збільшити – адже точну відстань до авто, що попереду, оцінити складно. Все це безпосередньо відноситися і до зустрічних автомобілів. Роз’їжджатися з ними потрібно із запасом. Адже зустрічний автомобіль може везти за собою який-небудь вантаж, який вночі не видно, а ширина невидимої в темноті вантажівки може виявитися більше очікуваної.

Про користь і шкоду далекого світла відомо кожному, хто хоч раз вирушав в нічну подорож.

Потужний пучок світла засліплює водія, як зустрічної, так і машини, що попереду. Це означає, що деякий час він не зможе бачити дорогу. І якщо автомобіліст недосвідчений, то запросто може відлетіти на узбіччя або вискочити на смугу зустрічного руху. Останнє, як часто буває, може спричинити лобове зіткнення – або з любителем далекого світла, або з автомобілем, який їхав за ним.

Тому, якщо зустрічний автомобіль вже видніється, то далеке світло зразу ж необхідно перемкнути на ближнє. Якщо зустрічний автомобіль не вчинив аналогічно, слід притиснутися до узбіччя і дивитися туди ж. Корисно при цьому ще і зажмурити одне око: в цьому випадку після роз’їзду він гарантовано залишиться «робочим», і нормально бачитиме в темноті.

Якщо з далекого на ближнє автомобіль, який їде за вами, не переключається, не реагуючи при цьому на прохання за допомогою стоп-сигналів, то такого водія безпечніше пропустити вперед. І в такій ситуації у дзеркала заднього вигляду краще не дивитися декілька секунд. Пам’ятайте, що під час обгону переключатися на далеке потрібно в той момент, коли ви порівнялися з авто, що намагалось вас наздогнати. Це необхідно для кращого освітлення дороги.

Відповідно, якщо пішли на обгін вашого автомобіля, включайте ближнє світло, коли ви зрівняєтеся. А ще пам’ятайте, що серйозну небезпеку становлять і підйоми. Вірогідність бути засліпленим зустрічним автомобілем у цьому випадку істотно зростає.

Якщо під час нічного вояжу сильно захотілося спати, боротися з цим безглуздо. Кава або енергетики хоча і дають короткочасний ефект, але спостережливість і реакцію помітно знижують. Але краще зупинитися в безпечному місці, – наприклад, на заправці або біля поста ДПС, – завести будильник і поспати 15-20 хвилин. Цього часу цілком достатньо, щоб організм «підживився» на кілька годин. Так, спочатку після такого сну водій може відчувати себе розбитим, але це відчуття швидко минає.

На брудні фари в світлу пору доби мало хто зверне увагу. А ось вночі ситуація кардинально міняється. Брудні фари освітлюють дорогу набагато гірше, що може призвести до неприємних наслідків. Тому час від часу потрібно зупинятися і протирати, причому робити це потрібно відразу, як тільки пучок світла став гаснути. Не можна забувати і про задні вогні. Адже якщо вони щільно забруднені, то водій авто, який їде услід, може і не зорієнтуватися. Тому небезпека отримати раптовий удар вночі ззаду цілком реальна.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua