Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Запрошуємо в неділю на гору Маківка

Запрошуємо в неділю на гору Маківка

Автор: admin1 от 5-05-2017, 16:56
 (голосів: 1)

Запрошуємо в неділю на гору Маківка3 травня минає 102-га річниця героїчної перемоги українських січових стрільців у битві на горі Маківка. З цього приводу на місці боїв, в неділю, 7 травня об 11 годині, відбудеться сходження на гору Маківка, покладання квітів до Меморіалу, запалення лампадок до могил Українських січових стрільців та відслужена панахида за українськими воїнами, які загинули, зупиняючи наступ російських окупантів. Після цього пройде театралізоване військово-історичне дійство «Бій за гору Маківка». Виїзд автобусами о 9 год. від будинку Дрогобицької райдержадміністрації.

Бої за гору Маківку відбувалися під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. У складі 55-ї австро-угорської піхотної дивізії, яка тримала оборону Маківки, воювало 800 українських січових стрільців. Цей легіон, створений на початку війни, був укомплектований українцями з Галичини.

Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 2 травня 1915 року. Австрійські частини відступали під натиском російських військ, які зайняли половину гори. Протягом чотирьох днів українські січові стрільці вистояли під натиском російських військ і зуміли втримати позиції.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua