Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Про успіхи аграрної галузі йшлося у звіті голови райдержадміністрації

Про успіхи аграрної галузі йшлося у звіті голови райдержадміністрації

Автор: admin1 от 2-02-2017, 10:52
 (голосів: 0)

Про успіхи аграрної галузі йшлося у звіті голови райдержадміністраціїУ своєму виступі на звіті перед громадськістю  району про роботу райдержадміністрації за 2016 рік та плани на 2017 рік, голова Дрогобицької РДА Володимир Шутко докладно зупинився на досягненнях в сільськогосподарській галузі, оскільки воно займає 54 % питомої ваги загального обсягу валового виробництва в районі. Виробництво сільськогосподарської продукції здійснюють 22 сільськогосподарські підприємства, 20 фермерських господарств, 21 877 особистих підсобних господарств населення.

У 2016 році намітилися позитивні тенденції розвитку аграрної галузі, зокрема зростання поголів'я корів – 102,8%  до минулого року (585 голів), поголів'я птиці – 105,6% до минулого року (185,4 тисяч голів), започатковано галузь племінного козівництва (247 гол.).

За 2016 року господарствами району вироблено більше двох тисяч тон молока,  6 413 тон м’яса, 4,4 тисяч тон технічних культур. На підтримку сільськогосподарських товаровиробників та сприяння розвитку тваринництва за кошти районного бюджету профінансовано дві цільові програми на загальну суму 200 тисяч гривень: «Фінансова підтримка товаровиробників району для здешевлення вартості придбаних матеріально-технічних ресурсів на проведення комплексу сільськогосподарських робіт у 2016 році» (100 тис. грн.) та «Розвиток молочного і м’ясного скотарства у Дрогобицькому районі на 2016 рік» (100 тис. грн.).          

Про успіхи аграрної галузі йшлося у звіті голови райдержадміністраціїВолодимир Шутко доповів, що в минулому році особисто побував на відкритті малих фермерських господарства в селах Городківка та  Верхній Дорожів. За  рахунок співпраці із  Львівською  аграрною дорадчою службою, яка  реалізувала Канадський  аграрний проект «Покращення конкурентоздатності молочного скотарства України» Іванна Кемпа та Оксана Летнянка брали участь в програмі  жіночого і молодіжного підприємництва в рамках проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні». Молоді  фермери отримали сучасні доїльні апарати та змогли облаштувати тваринницьке та виробниче приміщення  до сучасних європейських стандартів.

На ФГ «Меринос-Захід» в селах  Почаєвичі та Летня утримується 2 552 голови племінних овець та 247 племінних кіз, в селі Снятинка завершено  будівництво ферми. ТЗоВ «Літинське» модернізувало тваринницьке приміщення і ввело в експлуатацію сучасний молокопровід в селі Літиня.

У 2016 році додатково в обробіток залучено 3 500 гектарів  незадіяних сільськогосподарських угідь, що у 2,5 рази більше ніж прогнозувалось.

Додатково залучено у обробіток 3,5 тисячі гектарів землі, проведено аукціон з продажу права оренди на 27 земельних ділянок у Волощі та в Літині, розмір річної орендної плати складе майже мільйон гривень.

Пріоритетними напрямками діяльності на 2017 рік в галузі АПК голова райдержадміністрації вбачає в залученні до обробітку  незадіяної землі в межах тисячі гектарів, проведенні земельних торгів з продажі права оренди земельних ділянок площею майже 30 гектарів в селах  Воля Якубова  та Вороблевичі та виготовленні  нормативно-грошової оцінки земель для 21 населеного пункту району.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua