Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація » Андрій Якубув: «Український Інститут має носити ім’я Франка»

Андрій Якубув: «Український Інститут має носити ім’я Франка»

Автор: admin2 от 27-08-2016, 10:03
 (голосів: 0)

Андрій Якубув: «Український Інститут має носити ім’я Франка»Презентацією книги «Іван Франко. Українське перо іспанських класиків», виданої Іспанським університетом Валенсії, учора, 26 серпня, в Нагуєвичах стартувала офіційна частина святкувань 160-річного ювілею Івана Франка.

Презентував книгу автор – дрогобичанин Андрій Якубув, який волею долі більшу частину свого життя мешкає в Іспанії. В ролі асистентів молодого науковця виступили модератор заходу, науковий співробітник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич і начальник відділу культури Дрогобицької райдержадміністрації Надія Козар. Виступали вони перед дуже поважною аудиторією – письменницькою елітою на чолі з головою Національної спілки письменників України Михайлом Сидоржевським та головою Львівської обласної організації Національної спілки письменників України Ігорем Гургулою, яка зібралась у Будинку літератора. Серед поважного товариства були й письменники Дрогобиччини Роман Пастух, Роман Соловчук та Андрій Грущак.

Виступ молодого автора з Іспанії, який самовіддано популяризує Україну в Європі, зацікавив майстрів художнього слова, адже саме в нинішній час ми зрозуміли наскільки важливо презентувати державу на європейському на світовому рівнях через посередництво літератури, музики та образотворчого мистецтва. Тому, коли на завершення свого виступу він запропонував надати Українському Інституту ім’я Івана Франка, з цим погодились усі.

Нагадаємо: ідея створити такий Інститут виникла з початком війни на Донбасі, та й досі її концепція лежить на полиці Міністерства культури України. На думку Андрія Якубува, Інститут має носити саме те ім'я, яке величатиме наш народ з пошаною та підкресленням нашої європейської ідентичності. А таким є ім’я Івана Франка.

Андрій Якубув: «Український Інститут має носити ім’я Франка»

Андрій Якубув: «Український Інститут має носити ім’я Франка»


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua