Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Інформація для учасників АТО » Сьогодні в райдержадміністрації відбулася зустріч з учасниками АТО

Сьогодні в райдержадміністрації відбулася зустріч з учасниками АТО

Автор: admin2 от 25-03-2016, 16:09
 (голосів: 1)

Сьогодні в райдержадміністрації відбулася зустріч з учасниками АТОРозпочинаючи зустріч, заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник попросив присутніх хвилиною мовчання вшанувати всіх загиблих та померлих українських воїнів, які захищали незалежність України на її східних кордонах.

Координація роботи з учасниками АТО та їхніми родинами у районі покладена на Центр соціальних служб сім'ї та молоді. Провідний спеціаліст Центру Олександр Філіпенко доповів присутнім про роботу, проведену у 2015 році. Серед позитивних напрацювань: налагодження співпраці з військкоматом щодо обліку демобілізованих, безкоштовне забезпечення ліками та зубопротезуванням.

39 дітей учасників АТО відпочивали у дитячих відпочинкових таборах 40 осіб оздоровлювалися у санаторіях Трускавця і Моршина. До речі, як зазначив доповідач, у хлопців дуже позитивні враження про відпочинок у Моршині, чого не скажеш про умови, з якими вони зіткнулися у Трускавці. Завдяки співпраці з ГО “Асоціація учасників АТО Львівщини” 4 демобілізовані разом з сім'ями відпочивали у пансіонаті “Вернигора” у Модричах. Спільно опрацьовується також можливість відпочинку учасників АТО за кордоном (вже домовлено, що одна особа буде відпочивати в Іспанії).

Окрім інших належних їм виплат, демобілізовані жителі району отримали з районного бюджету допомогу на загальну суму понад 773 тис. грн. В цьому році такі виплати мають продовжитись. З бюджету відділу освіти 88 дітей учасників АТО отримали грошову допомогу на харчування в сумі 680 грн на дитину.

Розглядається можливість виділення у 2016 році коштів для ремонту житла (в минулому році було придбано 3 квартири сім'ям загиблих на загальну суму біля 2 млн. грн).

138 учасників АТО отримали дозволи на виготовлення документації на земельні ділянки загальною площею 42 га.

О. Філіпенко подякував за плідну співпрацю ГО “Асоціація учасників АТО Львівщини”, “Центр милосердя”, БО “Львівська освітня фундація”, добродійці Лесі Цибак (Італія).

Поряд з добрими напрацюваннями залишаються проблеми. Триває непорозуміння що обліку демобілізованих, інформація про яких відсутня у військкоматі. Декілька осіб через непорозуміння з документами досі не можуть отримати статус учасника бойових дій. Чимало проблем об'єктивних і суб'єктивних існує і у питанні виділення земельних ділянок. Серед демобілізованих є попит на сімейний відпочинок, закон же передбачає безкоштовне оздоровлення тільки для учасників АТО. Є проблеми і у напрямку психологічної реабілітації. Під час зустрічі йшлося також про необхідність напрацювання дієвих методів та форм для інформування учасників АТО про їхні права.Сьогодні в райдержадміністрації відбулася зустріч з учасниками АТО

Учасник АТО Михайло Фарима повідомив своїх товаришів про створення ГО “Вартові Прикарпаття”, яка допомагатиме демобілізованим вирішувати їхні проблемні питання.

Директор Стрийського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин інформувала учасників АТО про послуги, які вони можуть отримати, звернувшись до Центру.

Керівники служб та структурних підрозділів райдержадміністрації відповіли на запитання присутніх та надали необхідні роз'яснення.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua