Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Анонси » У Підбужі увічнять пам'ять жертв комуністичних репресій

У Підбужі увічнять пам'ять жертв комуністичних репресій

Автор: admin2 от 5-07-2019, 16:38
 (голосів: 0)

У Підбужі увічнять пам'ять жертв комуністичних репресій7 липня о 18:00 годині у смт. Підбуж за адресою вул. Шевченка,9 відбудеться посвячення меморіалу жертв сталінських репресій. 

У цьому приміщенні в 40-50 роках знаходилася внутрішня тюрма НКВС-МДБ. Сьогодні тут розташований господарський корпус Підбузького геріатричного пансіонату.

Довідково: 

Підбузька в'язниця стала широко відомою у зв'язку з подіями, які мали місце в середині ХХ ст., зокрема, після того як у вересні 1939 року західно-українські землі були окуповані російсько-більшовицькими військами.

В результаті нового територіально-адміністративного поділу було утворено Підбузький район Дрогобицької області, до складу якого входили села Підбуж, Бистриця, Винники, Довге, Жданівка, Залокоть, Майдан, Мокряни, Нагуєвичі, Новий Кропивник, Опака, Підмонастирок, Рибник, Смільна, Старий Кропивник, Сторона, Уріж.

Активну діяльність в цей час розпочали карально-репресивні органи більшовицького режиму. Головним їх завданням було збір інформації про активних учасників національно-патріотичного та культурного розвитку краю. Тому, з початком німецько-радянської війни, всі вони стали жертвами окупаційного режиму. Зокрема, в перший день війни місцеве НКВД заарештувало понад 60 осіб. Наступного дня ще кільканадцять осіб.

Про жертв терору зустрічаються згадки на сторінкам тодішньої преси, наприклад, львівська газета “Українські щоденні вісті” інформувала, що в перші дні війни в Підбужі розстріляно більше 70 осіб. Дрогобицька газета “Вільне слово” подає велику статті про вбивство 26 червня 1941 року, 15 осіб біля села Нагуєвичі в урочищі “Остислв”, яких перевозили з підбузької тюрми до Дрогобича.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua