Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Громадянське суспільство. Громадська рада » Василь Ільків: Напрацювання Громадської ради при Львівській ОДА хочемо поширити на всю Україну

Василь Ільків: Напрацювання Громадської ради при Львівській ОДА хочемо поширити на всю Україну

Автор: admin2 от 3-07-2018, 12:39
 (голосів: 0)

Василь Ільків: Напрацювання Громадської ради при Львівській ОДА хочемо поширити на всю УкраїнуВасиль Ільків є заступником голови Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації. У цьому тимчасовому органі Василь Ільків є куратором кількох напрямків роботи, зокрема паливно-енергетичного та агропромислового комплексу, спорту і туризму.

У інтерв’ю активіст розповів про те, чи ефективною є робота Громадської ради, про проблеми, з якими найчастіше звертаються мешканці області до членів ради, а також про розвиток спорту і туризму на Львівщині.

 

Пане Василю, ви уже майже два роки є заступником голови Громадської ради. Можете розповісти про досягнення, адже часто чуємо, що рада є радше декларативним органом і нічого не вирішує?

Кілька років тому я розпочав активну діяльність у громадській раді. Об’єднання роботодавців «Добробут», а також «Роботодавці Львівщини» делегували мене для того, щоб розпочати ініціативу з розвитку ради. Громадська рада – це живий організм, який постійно змінюється і різні люди додають до нього щось своє.

За менше, ніж два роки, маємо результати нашої роботи, адже усі плани ми виконуємо. До речі, Громадська рада при адміністрації існує вже багато років, але тільки наше скликання має план дій відповідно до якого працює.

Важливо, що наша рада також підписує меморандуми із громадськими радами районних адміністрацій. Із районів нам жалілись, що їх не завжди чують у кабінетах обласної адміністрації. Ми підписали меморандум із 12 районами і готуємо ще стільки ж угод про співпрацю. Ми навіть видали посібник «Положення громадських рад» і розповсюджуватимемо його по області.

 

Які переваги отримають громади, підписавши із вами меморандум?

Громадські ради при районних адміністраціях зазвичай не чисельні. Їм іноді важко буває донести до владних кабінетів у обласному центрі свої проблеми, яких на місцях не мало. Водночас Громадська рада при Львівській ОДА взяла на себе відповідальність за те, щоб про проблеми мешканців районів якнайшвидше дізнавалися ті, від кого залежить їх вирішення. До прикладу, екологічна катастрофа у Дрогобичі. Їхня громадська рада зв’язалась із нашою і обидві комісії разом із усіма охочими виїжджають на місце, обговорюють питання, знаходять варіанти його вирішення і представники ради при ЛОДА виносять ці пропозиції на розгляд органів виконавчої влади.

Або візьмімо архітектурну колізію у Золочеві через яку мер міста оголосив голодування. До нас звернулась голова громадської ради Золочева, ми її скерували на правову комісію і разом із керівником юридичного управління облдержадміністрації ми це питання вирішуємо.

Голова Громадської ради при Львівській ОДА присутній на кожній нараді голови облдержадміністрації, тож він може розповісти про стан справ у кожному районі, про думку та проблеми громади безпосередньо керівникові області.

 

З цим ідуть до Громадської ради найчастіше?

На що жаліються підприємці, аграрії, мешканці області?

Проблем багато і всім хочеться допомогти. Але не завжди реакція від органів влади є належною. Маємо випадок у одній з об’єднаних територіальних громад, коли голова сільської ради мусить ночувати у сусідів, бо різні угрупування йому погрожують через землю. Сільського голову змушують підписувати незаконні документи орендарі людських паїв. Такий випадок не поодинокий, але вирішення проблеми немає.

Є актуальні проблеми і у паливно-енергетичній галузі. Найсерйозніші: у Бориславі на вулицях б’ють нафтові джерела, у Дрогобичі – проблеми з водою, у Червонограді – склади переповнені вугіллям, яке будь-якої миті може загорітися.

Також наша комісія з питань спорту має можливість допомагати доносити у профільне управління адміністрації інформацію про те, які райони більше потребують встановлення спортивних майданчиків та розвитку спортивної інфраструктури загалом.

Хочу також наголосити, що нещодавно ми з’ясували, що багато навчальних закладів на Львівщині зовсім не мають спортивних майданчиків. Тобто у школі, ліцеї чи технікумі не проводять спортивних занять. Це не правильно, тому ми дали відповідний запит у міністерство.

 

Ви також є куратором роботи в туристичній галузі. Львівщина, безперечно, має що показати гостям, однак ці надбання зберігають не надто добре. Красномовним прикладом є замок у Поморянах, який перетворився на руїну. Чи є у Громадській раді погляд на цю ситуацію?

Я особисто усі ці замки об’їжджав і прекрасно знаю, у якому вони стані. Вони не стали такими сьогодні чи вчора, їх не фінансували десятки років, тому маємо те, що маємо. Ми забрали кілька десятків об’єктів, за відновлення та збереження яких треба братися уже, негайно. З цього приводу звертатимемося у Кабінет міністрів, щоб ці замки віддавали у довготривалу оренду чи концесію, якщо у бюджеті нема коштів на їх фінансування, бо це біда. Ми втрачаємо неоціненне багатство.

До слова, маємо також гарне напрацювання щодо архіву. Він, як відомо, є одним із найбільших у Європі, і міг би бути прибутковою організацією. Однак сьогодні він стоїть без опалення, без електронної бази, без ефективного менеджера, не розвивається. Ми створюємо комісію, яка займеться тим, щоб цей заклад запрацював. Збираємося інформувати українську діаспору і не тільки за кордоном про можливість долучитися до того, щоб архів запрацював.

 

Які плани на найближчий час?

Напрацювання Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації ми хочемо поширити спочатку на Львівську область, а потім – на всю Україну. Для цього є всі передумови, адже наше суспільство потребує дисципліни, воно самовиховується. Кілька років тому я їхав через Польщу і побачив там, як люди стоять на зупинці в черзі чекають автобуса. Тоді це мене дуже здивувало, бо в нас усі штовхалися, жодних черг, ніхто нікого не пропускав. Пройшло кілька років і у нас на зупинках з’явилися черги. Суспільство вдосконалюється.

Тож на осінь ми хочемо зібрати у Києві громадські організації з усієї України і поділитись досвідом, розповісти, що дуже багато можна зробити, якщо мати спільну мету і працювати разом.

 

 

Автор Володимир Зот

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua