Офіційний сайт Дрогобицької РДА » 13 листопада - Міжнародний день сліпих

13 листопада - Міжнародний день сліпих

Автор: admin1 от 13-11-2014, 14:08
 (голосів: 0)

13 листопада - Міжнародний день сліпихЩорічно, 13 листопада, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі відзначають Міжнародний день сліпих. Дата цього дня вибрана не випадково, адже саме в цей день у 1745 році у Франції народився Валентин Гаюї — відомий педагог, який заснував у Парижі та Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих.
Сьогодні у світі налічується приблизно 124 мільйони сліпих людей. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 2020 року їх кількість може подвоїтися.
Головний офтальмолог Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Олександра Павлів наголошує, що підступним захворюванням, яке призводить до сліпоти є глаукома, адже на початкових стадіях протікає непомітно, і як правило, безболісно призводить до незворотної втрати зору. До групи ризику належать особи, старші за 40 років, у яких глаукома розвивається внаслідок підвищеного очного тиску.
«Люди, які страждають діабетом, також часто схильні до сліпоти та інших захворювань очей. Однак, якщо Ви контролюєте рівень глюкози в крові, приймаєте заходи для захисту свого зору і регулярно перевіряєте зір, діабетичних хвороб очей можна уникнути. Окрім цього, виявлення і лікування захворювання на ранній стадії дозволить запобігти подальшим ускладненням», — каже Олександра Павлів.
Варто зазначити, що з метою раннього виявлення очних захворювань, зокрема глаукоми, офтальмологи Львівщини щорічно проводять профілактичну акцію. Тільки за 10 днів цьогорічної акції в області було обстежено 32 тисячі осіб та у понад 500 пацієнтів були виявлені порушення.
Запорукою збереження зору є рання діагностика та профілактика.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua