Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Культура » Літературно-музичне дійство в Опарах

Літературно-музичне дійство в Опарах

Автор: admin1 от 1-03-2016, 09:50
 (голосів: 0)

Літературно-музичне дійство в Опарах Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу людина, що ім”я їй - Леся Українка. З не такої вже й далекої минувшини, про те вже мовби крізь серпанок легендарності проступає до нас образ поетеси, образ ніжний і чистий.
Такими словами розпочали літературно-музичну оповідь ведучі Іванна Раделицька та Настя Непеляк, присвячену 145-ії річниці від дня народження видатної української поетеси, громадської діячки Лесі Українки. Вони ознайомили всіх присутніх із життям і творчістю Лесі Українки. Розповідь їх перепліталася безсмертними віршами поетеси: “Конвалія” у виконанні Марії Мартинів, “Гетьте думи..” - Сашка Раделицького, "Ой люде мій бідний” - Мар'яни Сіраковської, “Мій шлях”, - Іванни Трибулович, та піснями “Давня весна”, “ Надія” у виконанні Мар”яни Сіраковської. Всю свою творчість, як і все життя Леся Українка віддала рідній Україні, рідному народові: “Сторононько рідна! Коханий мій краю!” Не одну безсонну ніч Леся провела у роздумах про нещасну долю України: “ Україно! Плачу слізьми за тобою!”
Рано обірвалася пісня Лесі Українки. Безжалісно коротка відстань лягла від першої вранішньої зорі рідного Полісся до того останнього палючого сонця гірської Сурамі. Вона пішла з життя у безсмертя, бо мала у своєму тендітному серці “те що не вмирає.” І сьогодні ми здіймаємося на крилах її сумних пісень, найзаповітніших мрій, які заслужили гідної шани і любові. Вона не корилася злій долі, навпаки, слабка тілом, стала сильною духом.
“Це талант наскрізь мужній, хоч не позбавлений жіночої грації і ніжності... ЇЇ поезія — то огнисте оскарження того гніту і сваволі, під яким стогне Україна”, - писав Іван Франко.
 На святі були присутні учні школи, вчителі, жителі села, сільський голова с. Опарі Григорій Куций, який подякував за проведений цікавий і змістовний масовий захід, за тісну співпрацю бібліотеки, школи, народного дому. Сценарій до свята написала бібліотекар бібліотеки-філії с. Опарі Галина Довган. Активну участь приймали у проведенні свята директор народного дому Віра Медвідь та художній керівник НД Микола Гнатків.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua