Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Культура » В селах району відзначили День незалежності України

В селах району відзначили День незалежності України

Автор: admin2 от 27-08-2014, 08:08
 (голосів: 0)

В селах району відзначили День незалежності УкраїниЗважаючи на ситуацію, яка склалася на сході України, розважальних святкових заходів до Дня Незалежності в селах району не проводили. Проте не було такого села, де б не відбулися віче сільських громад, на яких виступали сільські голови, місцеві патріоти та гості села, брали участь церковні хори, із віршами та піснями патріотичної тематики виступили аматорські колективи народних домів.

Зокрема в Новому Кропивнику посвятили Хрест, який було встановлено в пам’ять родини Ткачів, закатованої в радянські часи, а відтак у Народному домі відбулося віче та літературно-музична композиція. У Грушеві Старому після святкової Літургії всією громадою пішли до пам’ятника Свободи, де була відслужена панахида за всіх, хто загинув за Україну, а о 13.00 год. у Народному домі був проведений тематичний вечір «Під вільним небом України». Після цього відбувся тенісний турнір на першість села, а також футбол; літературний вечір до дня Незалежності України біля могили Січових Стрільців пройшов у Дережичах. Традиційно патріотичне віче відбулося в с. Дорожів біля пам’ятника герою , генерал- хорунжому УПА Дмитрові Грицаю. У смт. Підбуж після святкових літургій громада селища відправилася на гору Бульбовиця, щоб помолитися на могилах земляків, убитих за Україну в перші роки радянської влади. Відбулася панахида та літературна композиція «Вічна слава вам, Герої!». У Долішньому Лужку біля каплички св.Юрія відбувся молебень, а потім покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. У с.Вороблевичі біля пам’ятника пройшло віче, на якому виступили сільський голова Герій Михайло, заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник, а також гість свята – священик із Франції. Після цього артисти самодіяльних колективів виступили з літературно-музичною композицією, присвяченою Небесній Сотні. У с. Летня на могилі Героя Небесної Сотні Богдана Вайди відбулося поминальне віче. Була відслужена панахида за всіма загиблими за волю України, виступив сільський голова та директор школи. У Народному домі с. Ясениця відбувся благодійний концерт. Зібрані кошти будуть передані на потреби учасників АТО.

Бібліотеки району, готуючись до свята Незалежності України, обладнали книжкові виставки на теми «Любіть Україну – вона в нас єдина», «Україна вільна, незалежна!», «Україна Незалежна: час випробувань і сподівань!», «Україна – вона в нас одна!»

Тішить і те, що в селах району майже на кожному будинку були вивішені національні прапори. Молоді люди із власної ініціативи розмалювали в національні кольори перила мостів, автобусні зупинки. У цих патріотичних вчинках відчувається гордість за національні символи України.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua