Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Культура » Охорона пам’яток історії та культури – обов'язок кожного

Охорона пам’яток історії та культури – обов'язок кожного

Автор: admin1 от 18-04-2014, 11:02
 (голосів: 0)

Охорона пам’яток історії та культури  – обов'язок кожногоЦивілізованість держави залежить, серед іншого, від уміння її влади і суспільства зберігати й захищати пам’ятки історії та культури. На цьому наголошували майже півстоліття тому експерти ЮНЕСКО, проголошуючи 18 квітня міжнародним днем захисту пам’яток.

На території України Національна академія наук та ЮНЕСКО налічують понад тридцять тисяч пам’яток історії та архітектури – міжнародного, всеукраїнського, обласного і міського значення. У Дрогобицькому районі нараховується 38 пам'яток архітектури, церкви та дзвіниці вирізняються оригінальністю архітектурних форм, конструктивною простотою, доцільністю та виразністю окремих деталей.

Необхідно зазначити, що об’єкти культурної спадщини підлягають охороні з боку держави відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини». Цей закон забезпечує не тільки правові й організаційні засади охорони пам'яток, але й створює економічну основу ефективної пам'яткоохоронної та реставраційної діяльності. Зокрема, законом передбачено вилучення з оподаткування сум, спрямованих цiльовим призначенням i використаних на охорону й реставрацiю пам'яток; звiльнення вiд оподаткування i надання субсидiй неприбутковим органiзацiям, що працюють в сферi охорони, реставрацiї та використання iсторико-культурної спадщини.

Але, на жаль, невблаганний час, стихійні лиха, атмосферні впливи шкодять їм, це зрозуміло і природно. Але незрозуміло й боляче бачити, як ми, діставши цю безцінну спадщину, байдуже спостерігаємо за поступовим руйнуванням безцінного багатовікового спадку, який дістався нам від предків. Найсерйознiшою проблемою пам'яткоохоронної сфери сьогоднi лишається її правове забезпечення, у тому числі й гарантії недержавних iнвестицiй до справи утримання, охорони, реставрацiї та використання пам'яток iсторiї та культури.

Та все ж потрібно надіятись, що у контексті встановлення Дня пам'яток історії та культури сприятиме консолідації довкола справи, яка об'єднує всіх - нашої спільної культурної спадщини, необхідності її збереження, популяризації та примноження.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua