Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Охорона здоров'я » Бережімо життя: лікарі-епідеміологи області вкотре закликають мешканців дотримуватись заходів безпеки в час пандемії

Бережімо життя: лікарі-епідеміологи області вкотре закликають мешканців дотримуватись заходів безпеки в час пандемії

Автор: admin2 от 23-11-2020, 15:36
 (голосів: 0)

Бережімо життя: лікарі-епідеміологи області вкотре закликають мешканців дотримуватись заходів безпеки в час пандемії«Бережімо життя», - під такою назвою вийшов відеоролик в якому лікарі-епідеміологи закликають мешканців дотримуватись заходів безпеки. Механізм простий: маски, соціальна дистанція, дотримання ізоляції, якщо був контакт із хворим.  

«У нас упродовж 10-и місяців суттєво погіршується епідемічна ситуація з нового, особливо небезпечного, захворювання, яке, на жаль, поширилось на всю планету, уразило всі держави. На сьогодні епідемічна ситуація у нас в Україні оцінюється, як надзвичайна»,-  зазначила доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Наталія Виноград.

Людина виділяє вірус ще за 2 дні до ознак хвороби

«Чому так відбувається? Тому, що люди починають виділяти вірус ще за 2 дні до того, коли в них виникають якісь ознаки хвороби. Вони почуваються здоровими. Ходять по вулиці, зустрічаються з колегами, ходять на роботу, проводять зустрічі, підписують угоди і таким чином вірус розповсюджується»,- в.о генерального директора Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.

«Ми мусимо знайти правильні підходи і зменшити потенційний ризик для кожного громадянина бути ураженим цим вірусом. Бо не маємо, ані лікування, ані реальних специфічних заходів профілактики», -  Наталія Виноград.

Кожна людина – потенційне джерело коронавірусу. У випадку контакту із хворим чи симптоматики – дистанційно звернутись до свого лікаря

«Що робити для того, щоб це не відбувалось? Кожну людина, яку ви зустрічаєте на своєму шляху, ви повинні сприймати, як потенційне джерело коронавірусу»,- Наталія Іванченко.

«Перше – звернутися дистанційно до свого лікаря», - експерт з епідеміології департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Оксана Пушкарьова.

Маски та дистанція. Заходи – жорсткі до бізнесу, але милі до людського життя…

«Я не буду повторювати про маски, дистанцію. Ми всі сьогодні можемо захиститись лиш чітким дотриманням регламентів так званих ізоляційно-обмежувальних заходів. Ті заходи, які пропонуються на рівні адміністративних територій нашої держави, вони – жорсткі до бізнесу, але є милі до людського життя»,-  Наталія Виноград.

«Але саме ці заходи зможуть обірвати механізм передачі хвороби. Вони зможуть зменшити кількість інфікованих»,-   Оксана Пушкарьова.

Бережімо медиків

«Сьогодні ми дуже хвилюємось за наших медиків. Бо саме медики на даний момент надають медичну допомогу і допомагають вам у цій складній ситуації. Але, щоб не інфікувати медиків, ми всі маємо пам’ятати про правила», - Оксана Пушкарьова.

Самоізоляція - важлива

«Якщо вам зателефонували і повідомили, що у вас був контакт із хворим, який зараз хворіє на коронавірус, ви повинні залишитись дома на 14 днів, навіть якщо ви себе прекрасно почуваєте. Чому 14? Тому що це максимальний інкубаційний період упродовж якого можуть виникнути ознаки хвороби і ви можете в будь-який день почати виділяти вірус»,- Наталія Іванченко.

 «Це зменшить можливість інфікування інших осіб», - Оксана Пушкарьова.

Є випадки повторного інфікування

«На жаль, є випадки повторного інфікування. Тому не працює формула «Я вже перехворів, мені не страшно». Страшно! Наше завдання – вижити! А вижити ми можемо лише за допомогою дотримання таких правил»,-  Наталія Іванченко.

Ми відповідальні за наш захист

«Держава відповідальна на загал. Але ви відповідальні за ваш захист. Не йдіть туди, де є інші люди, припиніть забави, відвідування будь-яких місць, де є зібрання людей. Прошу пам’ятати, що кожен відповідальний за своє життя. Не принесіть в хату тієї біди від якої не буде спасу. Будьте здорові»,- Наталія Виноград.

 

З офіційного сайту ЛОДА

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua