Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Охорона здоров'я » Що потрібно знати про лептоспіроз

Що потрібно знати про лептоспіроз

Автор: admin2 от 30-08-2019, 10:55
 (голосів: 0)

Що потрібно знати про лептоспірозОстаннім часом на теренах Львівської області почастішали  випадки лептоспірозу.
Що таке лептоспіроз? Лептоспіроз - відноситься до особливо небезпечних інфекційних захворювань людей. Небезпечне саме ураження: нервової, серцево-судинної системи, печінки, нирок, що призводить до розвитку гострої нирковоЇ , печінкової, серцево-судинної недостатності, в результаті чого, при тяжкому перебігу хвороби можливий летальний кінець.                   
Джерелом інфекціє є дикі  гризуни (миші, щурі – основним переносником інфекції), домашні (велика рогата худоба, свині, собаки) і промислові (лисиці, песці) тварини, які виділяють збудника з сечею, забруднюючи навколишнє середовище, в тому числі воду і харчові продукти.
Зараження на лептоспіроз відбувається під час купання, пиття води з відкритих водоймищ, риболовлі, сільськогосподарських польових робіт, при вживанні продуктів харчування, забруднених сечею гризунів , у місцях звалищ, під час догляду за хворими тваринами чи розбирання їхніх туш, через недотримання правил особистої гігієни .
В  організм людини лептоспіри потрапляють через незначні пошкодження шкіри і слизові оболонки порожнини рота, шлунково-кишкового тракту, очей, носа, зовнішні статеві органи. Захворювання від людини до людини не передається. Характерна літньо-осіння сезонність захворювання. Спалахи лептоспірозу спостерігаються звичайно в літній час.
Щоб не захворіти  на лептоспіроз потрібно знати :
Потенційна загроза захворювання людей на лептоспіроз потребує проведення профілактичних заходів, як у житловому секторі, так і на об'єктах епідемічного ризику, серед яких – дератизація (зменшення чисельності гризунів – основного резервуару та переносника збудників лептоспірозу). 
Крім того важливе значення має захист водойм від можливих забруднень продуктами життєдіяльності сільськогосподарських тварин та гризунів. Необхідно захищати продуктові склади, комори, житло, інші об'єкти від проникнення всередину них гризунів. Харчові відходи слід збирати в герметичне закриті ємкості.
Перебуваючи в заболочених місцевостях, на риболовлі чи полюванні, доглядаючи за хворою худобою, слід особливо ретельно виконувати правила особистої гігієни, взувати гумові або кирзові чоботи, надягати рукавиці.
Бажано відмовитися від прогулянок босоніж у заболочених місцевостях.
Слід пам'ятати, що ризик зараження зростає під час купання при наявності на тілі подряпин, ран та при заковтуванні води (лептоспіри можуть проникають в організм людини через слизові оболонки рота, носа, очей і шлунково-кишкового тракту).
Не пийте  воду з невідомих джерел!
Не ловіть  рибу в заборонених місцях!
Якщо запобігти зараження не вдалося – тільки своєчасне звернення за медичною допомогою врятує ваше життя. Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням!

Дрогобицьке районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Львівській області

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua