Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Освіта » День української писемності та мови у Волощанському НВК відзначили цікавими конкурсами

День української писемності та мови у Волощанському НВК відзначили цікавими конкурсами

Автор: admin1 от 12-11-2018, 10:20
 (голосів: 0)

День української писемності та мови у Волощанському НВК відзначили цікавими конкурсамиЩорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови.

Мова – це великий дар, це велике національне надбання, це доля народу. Вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її. Відомий український педагог Василь Сухомлинський писав: «Мова – це віконця, через які людина бачить світ. Багата мова – багатий духовний світ, розвинуте почуття краси слова – велика моральна культура. Убогість слова – це убогість думки, інтелектуальної, емоційної, естетичної товстошкірості».

Уже стало традицією щорічно відзначати День української писемності та мови у  Волощанському НВК І-ІІ ступенів.

Свято було розпочато Всеукраїнським національним диктантом єдності «Крила України». У написанні диктанту взяли участь учителі  та учні 7-9 класів за бажанням.

Після написання диктанту, учні та вчителі школи продовжили свято в актовій залі на святі писемності та мови «Наша мова – солов’їна», який провела вчитель української мови і літератури Софія Нечипор.

Багато цікаво учні знову почули про Нестором Літописця а також  про щирого цінителя українського слова – Петра Яцика ,  як великого мецената та найпалкішого цінителя української культури.

День української писемності та мови у Волощанському НВК відзначили цікавими конкурсамиОсобливо запам’яталася інсценізована казка про мандри української мови по світі, як вона опинилася в Україні. Дуже активно показали себе учні у інтелектуальних конкурсах: «Вгадай фразеологізм», (переможець – Наталя Крупач , 9 кл.); «Словникар» ( із слова «милозвучність» учні утворювали нові слова,  переможець – Віталій Павлюх, 9 кл.); «Скажи без затримки» ( назвати антоніми до поданих слів, переможець –  Соломія Лев, 6 кл.); « Відгадайко» (відгадування загадок, переможець – Назар Івасечко, 8 кл.); «І чужого научайтесь, й свого не цурайтесь» ( дібрати до поданих запозичених слів українські відповідники, переможець Йолана Нечипор, 8 кл.), «Відгадайко»  (відгадування загадок, переможець – Мар’яна Гібій, 5 кл.); « Редактор» (відредагувати словосполученняпереможець Леся Крупач, 8 кл.); «Мовне асорті» ( питання, на які потрібно дати відповідь, переможець – Володимир Сєдов, 7 кл.). всі переможці були нагороджені солодкими призами.

Всіх присутніх із святом привітав директор НВК І-ІІст. Орест Луцик, який зазначив, що  ворогам сьогодні, як ніколи, не вдалося і не вдасться знищити нашу мову, наш народ, тому що ми відважна, хоробра, патріотична нація. А інакше і бути не може, адже ми нащадки славних козаків. Ми свято віримо в те, що не зміліє ріка нашої мови ніколи, слово рідне заграє новими гранями краси і довершеності! 

День української писемності та мови у Волощанському НВК відзначили цікавими конкурсами

День української писемності та мови у Волощанському НВК відзначили цікавими конкурсами

День української писемності та мови у Волощанському НВК відзначили цікавими конкурсами

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua