Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Сільське господарство » Слимаки: як боротися з непроханими гостями

Слимаки: як боротися з непроханими гостями

Автор: admin1 от 25-05-2015, 11:59
 (голосів: 0)

Слимаки: як боротися з непроханими гостямиВ останні роки великою проблемою для Дрогобича та сіл району стало масове розповсюдження рудих слимаків, які завдають шкоди як городникам-любителям, так і фермерським господарствам. Підраховано, що слимаки пошкоджують близько 150 видів і різновидів культурних рослин, серед яких — білокачанна та цвітна капуста, салат, горох, квасоля, помідори, огірки, морква, картопля, суниця і багато декоративних рослин. Також слимаки погіршують товарні якості продукції, забруднюють її виділеннями. Пошкоджені овочі стають непридатними для зберігання — швидко загнивають. Крім того, пошкоджуючи рослини, слимаки сприяють зараженню їх хворобами.

Тому для боротьби з ними рекомендують на ділянках, де є слимаки, навколо рослин обсипати гашеним вапном /пушонкою/. Посипають навколо куща широко смугою  /10-15 см./ потім по периметру куща посипають ще одною смугу. Якщо слимаків багато рекомендують ґрунт під рослинами суцільно обсипати вапном 920 г/м. кв., деревним попелом /золою/, або порошковидним суперфосфатом. Цей метод ефективний в суху погоду при відсутності під рослинами зайвої вологи. В теплицях  не працює –дуже висока вологість. Для досягнення ефекту посипати землю потрібно не один раз.

В багатьох країнах для  відловлювання слимаків застосовують такий метод: невеликі обрізані пластикові пляшки закопують в ґрунт, щоб  горловина знаходилась на рівні ґрунту. В пляшки наливають трошки пива чи кефіру  /для запаху/. Молюски сповзають в ці пляшки, їх викопують і знищують. Групами вони сповзають на запах прогірклого старого жиру. Тому вологі ганчірки змащують знизу жиром і розставляють на ділянці.

Також одним із методів боротьби з слимаками є використання нашатирного спирту. Для цього беруть 100-150 мл. 10% нашатирного спирту на 10 літрів води і готують робочий розчин. Препарат миттєво вбиває слимака і його яйця при контакті . Але на жаль препарат дуже не стійкий, швидко розкладається і втрачає свої властивості . Тому розчин готуємо  безпосередньо перед застосуванням і зразу ж обприскуємо рослини і грунт.

Обприскування проводять пізно ввечері, або вночі. Враховуючи , що не всі слимаки зразу виповзають із своїх денних сховищ обприскування препаратом потрібно проводити  після опівночі – над ранок. Найбільше слимаків буває  між 21 і 2 годиною ночі.

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ  попадання великої кількості амонію на листки може викликати їх відбілювання. Через  2-3 тижні  обприскування можна повторити.

На даний час зареєстрований препарат «Біо Слимак», норма 60-120 гр. на 100 м.кв. в рядки. Дозволяється трьохкратна  обробка. За препаратами проти слимаків звертайтесь в спеціалізовані агро магазини.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua