Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Сільське господарство » Карантинні заходи проти сказу проводять ще на трьох територіях району

Карантинні заходи проти сказу проводять ще на трьох територіях району

Автор: admin2 от 26-12-2017, 16:11
 (голосів: 0)

Карантинні заходи проти сказу проводять ще на трьох територіях районуСьогодні, уже вдруге цього місяця, відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Дрогобицької райдержадміністрації. Причина засідання - виявлення сказу лисиць ще на трьох територіях Дрогобиччини. За повідомленням начальника Дрогобицького управління Держпродспоживслужби Володимира Біласа та головного лікаря районної Державної  ветлікарні Валерія Мацюка, на даний час проводиться подвірний обхід та щеплення домашніх тварин (собак і котів) в населених пунктах, поблизу яких виявили захворювання лисиць. Підлягають щепленню також мешканці, чиї домашні тварини контактували з хворими лисицями. На сьгодні карантинні заходи проводяться в Рихтичах, Модричах, Ступниці та в околицях цих сіл.

За результатами засідання голова комісії, заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник дав доручення головам місцевих мисливських товариств доповісти про проведені заходи для зменшення популяції лисиць на територіях, де оголошувався карантин. Ветслужби отримали завдання через засоби масової інформації, органи місцевого самоврядування, навчальні заклади та всіма іншими доступними способами доводити до людей інформацію про сказ та правила його профілактики.

 

УВАГА! СКАЗ!

СКАЗ – дуже небезпечне вірусне захворювання домашніх і диких тварин, людини. Основним джерелом збудника інфекції є хворі дикі тварини (лисиці, вовки, песці, єнотовидні собаки, гризуни та ін.). Зараження людини і тварини виникає внаслідок укусу або ослинення хворими на сказ тваринами. Це змушує насторожено ставитися до будь-якого укусу собакою, кішкою чи іншими тваринами людини або тварини.

Клінічні ознаки хвороби – У всіх видів тварин є підвищена збудливість, агресія, яка змінюється депресією, порушення свідомості, слинотеча і розвиток наприкінці захворювання паралічів та загибелі тварини. Лікування хворих тварин не проводиться.

Щеплення собак і котів – єдиний надійний метод боротьби зі сказом.

Власники собак і котів зобов’язані:

  • Доставляти їх для клінічного огляду та профілактичних щеплень проти сказу в установи ветеринарної медицини щорічно. Щеплення собак є обов’язковим.

  • Про кожний випадок укусу свійських тварин дикими хижаками, бродячими чи здичавілими собаками або котами, а також при підозрі у захворюванні тварини на сказ негайно повідомляти ветеринарного спеціаліста та ізолювати таких тварин.

 

ГРОМАДЯНИ! СВОЄЧАСНО ПРИВОДЬТЕ СВОЇХ ТВАРИН ДЛЯ ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ СКАЗУ!!!


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua