Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Сільське господарство » В Раневичах та на прилеглій території встановлені тимчасові карантинні обмеження

В Раневичах та на прилеглій території встановлені тимчасові карантинні обмеження

Автор: admin2 от 8-12-2017, 11:27
 (голосів: 2)

В Раневичах та на прилеглій території встановлені тимчасові карантинні обмеженняСьогодні відбулося засідання засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Дрогобицької райдержадміністрації, яке провів заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник. Комісія зібралася у зв'язку з виявленням вчора на Дрогобиччині випадку сказу лисиць. Лисиця забрела на одну із садиб у Раневичах, де покусала собаку. Господар встиг вчасно знешкодити хвору тварину. Люди у цьому випадку не постраждали. Аналізи останків вбитої тварини підтвердили захворювання на сказ.

Сьогодні на засіданні комісії прийняте рішення встановити карантинні обмеження у Раневичах та 5-кілометровій зоні терміном на місяць. У Раневичах та Почаєвичах буде проведений подвірний обхід та роз'яснювальна робота серед мешканців, а також - вакцинація домашніх тварин - собак та котів. Мисливські господарства зобов'язано проводити відстріл лисиць та доставку відстріляних тварин на аналіз у спеціалізовану лабораторію. Відповідного листа щодо необхідності проведення профілактичних заходів на сусідніх з Раневичами вулицях міста вирішено скерувати в Дрогобицьке міське управління Держпродспоживслужби.

На пропозицію учасників засідання найближчим часом в райдержадміністрації проведуть семінар-нараду для керівників та членів мисливських господарств та представників лісових господарств району.

 

УВАГА! СКАЗ!

СКАЗ – дуже небезпечне вірусне захворювання домашніх і диких тварин, людини. Основним джерелом збудника інфекції є хворі дикі тварини (лисиці, вовки, песці, єнотовидні собаки, гризуни та ін.). Зараження людини і тварини виникає внаслідок укусу або ослинення хворими на сказ тваринами. Це змушує насторожено ставитися до будь-якого укусу собакою, кішкою чи іншими тваринами людини або тварини.

Клінічні ознаки хвороби – У всіх видів тварин є підвищена збудливість, агресія, яка змінюється депресією, порушення свідомості, слинотеча і розвиток наприкінці захворювання паралічів та загибелі тварини. Лікування хворих тварин не проводиться.

Щеплення собак і котів – єдиний надійний метод боротьби зі сказом.

Власники собак і котів зобов’язані:

  • Доставляти їх для клінічного огляду та профілактичних щеплень проти сказу в установи ветеринарної медицини щорічно. Щеплення собак є обов’язковим.

  • Про кожний випадок укусу свійських тварин дикими хижаками, бродячими чи здичавілими собаками або котами, а також при підозрі у захворюванні тварини на сказ негайно повідомляти ветеринарного спеціаліста та ізолювати таких тварин.

 

ГРОМАДЯНИ! СВОЄЧАСНО ПРИВОДЬТЕ СВОЇХ ТВАРИН ДЛЯ ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ СКАЗУ!!!


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua