Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Туризм » Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"

Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"

Автор: admin от 8-07-2015, 09:40
 (голосів: 23)
Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі" створений 10 березня 1994 року на батьківщині Івана Франка. В структуру заповідника входять: садиба батьків письменника, музей І. Франка, скульптурна композиція "І. Франко і світова література", художньо-меморіальний комплекс "Стежка Івана Франка".
Музей "Садиба Івана Франка" відчинив двері 27 серпня 1981 р. В основу відтворення садиби покладено етнографічний нарис-Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"
спогад Івана Франка "Моя вітцівська хата"/1913 р./, де письменник описав садибу батьків, подано зовнішний та внутрішній вигляд кожної будівлі — хати, шопи /місце зберігання сільськогосподарського реманенту/, шпихліру /зерносховище/, кузні з ковальським міхом, який належав батькові, стодоли та стайні. В садибі батьків письменника зібрані речі побуту, посуд, одяг часів Івана Франка. Зберігаються цінні реліквіїї родини Франків: дитяча колиска, дзеркало в дерев’яній оправі, мисник та ін. У 2011 році до 155-их роковин Івана Франка завдяки сприянню облдержадміністрації хату Івана Франка перекрито соломою.
Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"Через дорогу, навпроти музею-садиби, знаходиться двоповерхова будівля, в якій розміщена літературна експозиція музею Івана Франка. В музеї зібрані матеріали про життя і творчість письменника в Нагуєвичах і на Дрогобиччині. Найціннішими експонатами музею є "золота книга" Дрогобицької нормальної школи, в якій записано прізвище І. Франка, і прижиттєві видання його творів.
На території музею знаходиться Будинок літератора, де відбуваються щорічні "Нагуєвицькі читання", різноманітні творчі зустрічі та конференції. На першому поверсі розташований конференц-зал на 20 місць, а на другому — дві кімнати для відпочинку.Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"
Недалеко від літературного музею у Франковому гаю у 1981 році створено "Стежку Івана Франка". Художньо-меморіальний комплекс "Стежка Івана Франка" - це лісова алея, вздовж якої розміщено дерев'яні скульптури персонажів творів письменника, "Галявина казок" з дерев'яними скульптурами героїв казок Івана Франка, каплиця Різдва Богородиці та Літній театр.
Популярним в Нагуєвичах та далеко за його межами є цілюще джерело “Ярина” - мальовничий куточок, де часто відпочивав та писав свої твори Іван Франко.

Години роботи: 10:00-18:00  щодня, крім понеділка.

Контакти: Львівська область, Дрогобицький район, с. Нагуєвичі, вул.  І. Франка, 15. Тел.:  /03244/ 7-86-26
Веб-сайт "Каменяр" Державного історико-культурного заповідника "Нагуєвичі"


Музей-садиба
Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"Галявина Казок
Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"

Фігури "Стежки Івана Франка"
Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"

Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"

Композиція "Іван Франко і світова література"
Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"

Урочище "Ярина"
Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua