Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Туризм » Селище, яке народилося з меду

Селище, яке народилося з меду

Автор: admin2 от 5-09-2013, 12:49
 (голосів: 1)

Селище, яке народилося з медуНа території Львівської області Дрогобицького району у мальовничому Передкарпатті розташоване привітне і відкрите для гостей і туристів селище Меденичі (попередні назви Мединичі, Медениця), яке вражає своєю давньою та багатою історією.

За народними переказами в основу назви селища лягло слово мед. Кажуть, що бджільництво було надзвичайно розвинене на території поселення. Легенда свідчить, що свого часу бджоли навіть врятували село від татарської навали.

Бджільництво відображене і на символах селища: 

Прапор Меденич: квадратне синє полотнище, на якому зображено 9 жовтих бджіл у три ряди 3 : 3 : 3. Вулики і бджоли вказують на назву селища, на поширені тут давніше бджолярські промисли, а також символізують працелюбність і добробут.

Герб Меденич: у синьому полі три золоті пні-вулики, над ними 9 золотих бджіл. Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною, що свідчить про статус поселення .

Перша письмова згадка про Меденичі датована 1395 роком. Перша документальна згадка пов'язана з перебуванням у поселенні польського короля Владислава Ягайла. Спочатку Меденичі входили до Галицько-Волинського князівства, а з середини XIV ст. стали осередком Самбірської королівської економії на Перемишльській землі. У середині XVII ст. свій оборонний двір тут мали пани Томіславські.

Меденичі були відомі вирощуванням хмелю, адже у XIX ст. тут існувала броварня. 1886 року село за 560 000 золотих ринських купили Йозеф і Мауріцій Колишери. Оскільки Меденичі здавна славилися своїми джерелами зі смачною водою, брати-іудеї Колишери влаштували тут виробництво пива та содової води, яку експортували до тодішньої Австро-Угорщини. Пиво варили тут і в радянський час. Будівля старого бровару збереглася донині.

Головною родзинкою місцевої архітектури є дерев`яна церква Успіння Пресвятої Богородиці (Св. Параскеви) та дзвіниця поруч з нею, які внесені до Державного реєстру національного культурного надбання України. Церква розташована біля центральної дороги у напрямку на Львів поруч з новим мурованим православним храмом, фундамент якого був закладений ще у 1939 році.

Вперше церква Успіння Пресвятої Богородиці (Св. Параскеви) згадується у документах 1589р. У 1644р., як свідчить напис вирізьблений на одвірку південних дверей, збудована дерев`яна тризрубна безверха церква. Вона відразу захоплює погляд простими і масивними формами та ґонтовим накриттям.

У Меденичах діє греко-католицька церква (у перебудованому приміщенні), а також римо-католицький костел, освячений у 1858 р. Перемишльським єпископом Франциском Вежхлейським під титулом Пресвятої Трійці.

Вздовж головної вулиці селища, просто на тротуарі можна побачити декілька великих, але, на жаль, висохлих криниць - місцевий ексклюзив.

В останні роки особливу популярність далеко за межами регіону здобув розташований у Меденичах унікальний зоопарк «Лімпопо» - перший і на даний час єдиний на Львівщині. В зоопарку проживає більше, ніж 300 тварин, що представляють сотні різних видів світової фауни. Територія зоопарку складає понад три гектари, тут розташоване кафе та літній дворик, де можна випити квас в спекотній день, філіжанку кави та покуштувати смачні страви після прогулянки зоопарком. Поряд розміщений дитячий майданчик. При бажанні малюки зможуть проїхатися територією зоопарку на поні або на ослику.

У 2013 році у Меденичах започатковане проведення Фестивалю меду, який обіцяє стати самобутнім традиційним щорічним святом на вшанування благородної праці пасічника, історія якої сягає сивої давнини.

 

Приємних та незабутніх вражень від подорожі до Меденич!!!

 

 

Селище, яке народилося з меду

 

Церква Успіння Пресвятої Богородиці (Св. Параскеви)

 

 


Селище, яке народилося з меду

 

Римо-католицький костел

 


 

Селище, яке народилося з меду

 

Старий бровар

 


Селище, яке народилося з медуСелище, яке народилося з меду

Селище, яке народилося з медуСелище, яке народилося з меду

Зоопарк "Лімпопо"

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua