Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Соціальний захист населення » Пам’ятка стосовно порядку призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг за новим порядком відповідно до змін, внесених Постановами Кабінету Міністрів України

Пам’ятка стосовно порядку призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг за новим порядком відповідно до змін, внесених Постановами Кабінету Міністрів України

Автор: admin1 от 20-10-2015, 16:27
 (голосів: 0)

Хто має право на призначення субсидії?

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання, з урахуванням пільг, перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу. Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу.

Як розрахувати розмір обов’язкового платежу?

 • Визначити середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередній календарний рік або 3 місяці перед місяцем звернення. Для пенсіонерів за останній місяць перед місяцем звернення;
 • Визначити дохід на одну особу шляхом поділу середньомісячного сукупного доходу на кількість членів домогосподарства;
 • Отриманий результат поділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з 1 січня 2015 року – 1176 грн., з 1 вересня 2015 року -1330грн.), тобто визначити співвідношення середньодушового доходу родини до розміру прожиткового мінімуму на одну особу;
 • Отриманий результат поділити на 2, а потім помножити на 15%, і таким чином визначити відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

Яким чином можна отримати субсидію?

До уповноваженої особи сільської (селищної) ради за місцем реєстрації необхідно подати лише два документи:

Зазначені документи можуть бути подані і в управління праці та соціального захисту населення.

 Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія на наступний період призначатиметься на підставі раніше поданих документів, без необхідності надання Заяви і Декларації.

Особам, які звернулися за призначенням субсидії в неопалювальний сезон 2015р. і в цей період розмір плати за житлово-комунальні послуги не перевищував обсягу визначеного Кабінетом Міністрів України обов»язкового відсотка платежу (нульова субсидія) на опалювальний період 2015-2016рр. субсидія буде розрахована без додаткового звернення громадянина та оновлення інформації про комунальні послуги .

Тобто, спеціалісти управління самостійно розрахують вартість послуг у межах соціальних норматив, виходячи з наявної інформації про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами.

За який період враховуються доходи для призначення субсидії?

У разі звернення за призначенням субсидії у І кварталі – доходи враховуються за перші три квартали попереднього року.

У разі звернення в інший період – доходи за попередній календарний рік.

За бажанням громадян, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія) сукупного доходу, після подання довідок за зазначений період за формами, затвердженими Мінсоцполітики.

Розмір пенсійної виплати враховується за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

Які доходи включаються та не включаються до сукупного доходу сімей, які претендують на одержання субсидії?

До сукупного доходу для призначення субсидії включаються усі види нарахованих доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб.

До сукупного доходу сім’ї не включається:

 • частина допомоги при народженні дитини,виплата якої здійснюється одноразово;
 • частина допомоги при усиновленні дитини, виплптп якої здійснюється одноразово;
 • сплачені особою аліменти;
 • доходи від розміщення депозитів;
 • грошове забезпечення війсковослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях;
 • допомога громадських та благодійних організацій;
 • допомога на поховання;
 • одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ незалежно від форм власності.

Які особливості врахування доходів?

Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах; осіб, призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати (допомоги при народженні (усиновленні) дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю, а також компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.

Відмінена норма обов'язкового працевлаштування або перебування на обліку в центрі зайнятості працездатних осіб протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення.

Кому призначається субсидія?

Житлова субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.

У яких випадках субсидія призначається, як виняток, за рішенням районної комісії?

 • одиноко проживаючим непрацездатним громадянам на збільшену понад норму площу житла;
 • виходячи з кількості зареєстрованих осіб, які фактично проживають у житловому приміщенні на підставі підтверджуючих документів. Таким документом може бути довідка, що підтверджує місце перебування особи в іншій адміністративно- територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, а також довідка про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні.
 • особі, яка не зареєстрована у житловому приміщенні, але проживає на підставі договору оренди;
 • у разі, якщо сім’я протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги (будівництва, ремонту, мобільний зв’язок) на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень;
 • індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію;
 • громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не змогли своєчасно звернутись за призначенням субсидії, але не більш ніж за 6 місяців до місяця звернення;
 • особам, які зареєстровані у житловому приміщенні та сплачують за житлово-комунальні послуги на розділені особові рахунки;
 • ДБСТ та прийомним сім»ям, а також сім»ям (крім багатодітних) в яких не менше року проживає троє і більше дітей, виходячи з кількості дітей, які фактично проживають (враховуючи дітей, які не зареєстровані).

На яку площу призначається субсидія?

Соціальна норма володіння чи користування загальною площею житла встановлена в розмірі 13,65 м2 на кожного зареєстрованого у житлі та додатково 35,22 м2 на домогосподарство.

На які норми користування комунальними послугами призначається субсидія?

Соціальні нормативи споживання холодної і гарячої води, водовідведення, вивезення побутових відходів, газопостачання, електричної енергії встановлено єдині для всієї України, виходячи з цього субсидія призначатиметься в межах таких норм споживання послуг:

1. водопостачання та водовідведення:

постачання холодної води

2,4 м3 на одну особу (за наявності центр. постачання гарячої води)
4 м3 на одну особу (за відсутності центр. постачання гарячої води)

постачання гарячої води

1,6 м3 на одну особу

водовідведення

4 м3 на одну особу

2. вивезення побутових відходів:

0,4167 м3на одну особу на місяць.

3. газопостачання:

на опалення в опалювальний період

7 м3 на 1 м2 площі * коригуючий коефіцієнт (0,982 – в індивідуальних будинках, 0,465 – в багатоквартирних житлових будинках),

на газову плиту (приготування їжі)

6 м3 на одну особу (за наявності лічільника)
3 м3 на одну особу (без лічільника)

на газову плиту (приготування їжі і підігрів води)

9 м3 на одну особу (за наявності лічільника)
4,5 м3 на одну особу (без лічільника)

на газову плиту і водонагрівач

18 м3 на одну особу (за наявності лічільника)
9 м3 на одну особу (без лічільника)

4. електропостачання:

на опалення в опалювальний період

65 кВт год. на 1 м2 площі * коригуючий коефіцієнт (0,982 – в індивідуальних будин-ках, 0,465 – в багатоквартирних житлових будинках),

у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами

130 кВт год. на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за наявності центр. постачання гарячої води)

150 кВт год. на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води)

у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами

90 кВт год. на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за наявності центр. постачання гарячої води) , але не більше 210 кВт год. на місяць

120 кВт год. на сім’ю з однієї особи + 30кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води) але не більше 240 кВт год. на місяць

На який період призначається субсидія?

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується окремо на опалювальний та неопалювальний сезони.

У разі звернення із заявою про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону.

Після закінчення терміну отримання субсидії управління праці та соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (12 місяців) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді.

Якщо громадянин звернувся за призначенням субсидії в неопалювальний сезон і в цей період розмір плати за житлово- комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, не перевищує обсягу визначеного Кабінетом Міністрів України обьов’язкового відсотка платежу, управління праці та соціального захисту населення розраховує розмір субсидії на початку опалювального сезону без додаткового звернення громадянина.

У яких випадках проводиться перерахунок розміру призначеної субсидії без звернення громадян?

 • зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію;
 • встановлення Кабінетом Міністрів України нового розміру витрат громадян на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
 • внесення змін до законодавства в частині надання окремим категоріям громадян пільг на оплату житлово-комунальних послуг;
 • у разі встановлення рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або місцевої держадміністрації дати початку (закінчення) опалювального періоду не з першого та не до останнього числа місяця;
 • отримання за запитом уточненої інформації про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами;
 • проведення перерахунку розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі.

Перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума призначеної субсидії, яку органами соціального захисту населення переказано на рахунки виконавців/виробників послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.

Про які зміни необхідно повідомити орган соціального захисту населення?

Зміна у складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їх соціального статусу, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. грн.

У випадку ненадання інформації про зміни, дія субсидії припиняється з наступного місяця за місяцем, у якому відповідні зміни виникли.

Яка відповідальність громадян у випадку надання недостовірної інформації?

Сума субсидії, перерахованої надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни, що відбулися в його сім’ї, повертається ним за вимогою управління праці та соціального захисту населення.

У разі коли громадянин не повернув надміру перераховану суму субсидії, патання про її стягнення вирішується у судовому порядку.

У яких випадках припиняється надання раніше призначеної субсидії?

-  за поданням житлово-комунальних організацій, якщо змінився власник особового рахунка або громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує обов’язкову частку плати за житлово-комунальні послуги;

- якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію;

- у разі переїзду сім’ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії (зокрема смерть одинокої особи);

- за заявою особи яка звернулася за призначенням субсидії.

У разі коли через несплату громадянином обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг припинено, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.

 

У разі виникнення додаткових питань стосовно умов призначення субсидії куди громадяни можуть звертатись за консультацією?

В районному управлінні праці та соціального захисту населення діє пряма телефонна «гаряча лінія», за якою можна отримати консультацію. Це 41-00-45

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua