Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Соціальний захист населення » Змінено порядок виплати допомоги на дітей ФОПам

Змінено порядок виплати допомоги на дітей ФОПам

Автор: admin2 от 9-06-2020, 16:40
 (голосів: 0)

Змінено порядок виплати допомоги на дітей ФОПамУправління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє, що відповідно постанови  уряду від 01.06.2020 р. № 432 внесено зміни до Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам — підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, затвердженого постановою КМУ від 22.04.2020 р. № 329, якими розширено коло одержувачів допомоги.

Раніше було встановлено, що право на допомогу на дітей мають фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої й другої групи платників єдиного податку та сплатили ЄСВ за всі місяці 2019 р. або протягом усіх місяців 2019 р. після державної реєстрації фізичної особи — підприємця.

Відтепер новою редакцією п. 3 цього Порядку передбачено, що допомога на дітей призначається та виплачується фізичним особам — підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування й належать до першої та другої групи платників єдиного податку, які:

— сплатили ЄСВ за всі місяці 2019 р. або протягом усіх місяців 2019 р. після державної реєстрації фізичної особи — підприємця;

або

— зареєструвалися як фізичні особи — підприємці у січні – березні 2020 р.;

або

— отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу й звільнені від сплати за себе ЄСВ.

Допомога на дітей призначається та виплачується також фізичним особам — підприємцям, які до березня 2020 р. (включно) перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу платників єдиного податку.

Допомога на дітей фізичним особам — підприємцям, зазначеним в абзацах третьому та четвертому цього пункту, які звернулися за її призначенням у травні – червні 2020 р., призначається та виплачується починаючи з травня 2020 р.

Нагадаємо, що допомога на дітей ФОПам призначається на період карантину та на один місяць після дати його відміни одному з батьків (опікуну) з яким постійно проживає дитина, на кожну таку дитину до досягнення нею 10-ти річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р., виплачується – щомісячно за повний місяць.

 

Прожитковий мінімум станом на 1 січня 2020 р. становить:

-         для дітей віком до 6 років – 1 779 грн.

-         для дітей віком від 6 до 18 років – 2 218 грн.

 

Основний перелік документів, які треба подавати для отримання допомоги не змінився.

Довідку з Пенсійного Фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою ОК- 7 не потрібно буде  подавати новим  категоріям ФОПів, зокрема тим, які зареєстровані в січні – березні 2020 року та тим, які звільнені від сплати ЄСВ.

Враховуючи це, змінилась і форма заяви на отримання допомоги.

 

Звертаємо увагу, що в період карантину заявники подають необхідні  документи в електронній формі.

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua