Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Соціальний захист населення » Відбулося чергове засідання робочої групи з легалізації зайнятості

Відбулося чергове засідання робочої групи з легалізації зайнятості

Автор: admin2 от 28-11-2019, 09:52
 (голосів: 0)

Відбулося чергове засідання робочої групи з легалізації зайнятості27 листопада відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яке провів перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба. 
На засіданні були запрошені представники підприємств та фізичні особи-підприємці, найманим працівникам яких було нараховано заробітну плату, нижчу від мінімального законодавчо встановленого розміру, та тих, хто знаходиться в зоні ризику  (середня заробітна плата на рівні 4173- 5500 грн).
З підприємцями проведено превентивно-роз’яснювальну роботу щодо дотримання умов законодавства про працю, значення офіційного оформлення трудових відносин та соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.
Руслан Щерба нагадав суб'єктам господарювання району, що основа соціальної захищеності працівника – офіційне укладання трудових відносин, виплата належної працівникові суми заробітної плати відповідно до чинного законодавства. Заробітна плата є однією з головних економічних ланок, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і впливає на рівень життя населення.
Працівник, який отримує заробітну плату в «конверті», стає повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується. Фактично, роботодавець оплачує стільки вважає за потрібне, й доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати заробітну плату в «конвертах» позбавляє їх права на гідні умови праці та відпочинку, соціальної захищеності в разі тимчасової непрацездатності: не оплачуються лікарняні, не проводяться виплати допомоги жінкам під час вагітності та пологів, страхові виплати в разі настання нещасного випадку на виробництві, не виникає права на допомогу з безробіття в разі втрати роботи. Це втрата можливості користуватися державними гарантіями такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua