Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Соціальний захист населення » Укладення колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях

Укладення колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях

Автор: admin1 от 18-02-2019, 10:00
 (голосів: 0)

Укладення колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціяхОстанні зміни в законодавстві про оплату праці примусять багатьох роботодавців задуматись про укладення колективного договору, про який вони може десь і чули, але не придавали особливого значення.

Нагадуємо Вам, що трудові відносини на підприємстві регулюються як законодавством України, так і внутрішніми документами суб’єкта господарювання. Головним документом, який регламентує виробничі, трудові, соціально-економічні відносини й узгоджує інтереси працівників і роботодавців, є колективний договір (ст.10 Кодексу законів про працю України). Наголошуємо, що відповідно до ст.11 КЗпП України та ст.2 ЗУ «Про колективні договори і угоди» колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.
Вимоги до змісту і порядок укладення колективних договорів визначаються законодавством про колективні договори.
Колективний договір є важливим документом як для роботодавця, так і для працівника.
У разі його прийняття у роботодавця відпадає потреба підписувати індівідуальний письмовий трудовий договір з кожним працівником. З моменту його прийняття він набуває статусу Закону на підприємстві. Але пам’ятайте, усі працюючі, а також щойно прийняті на роботу працівники повинні бути ознайомлені з колективним договором роботодавцем. Крім того, у разі виникнення трудових спорів належно укладений колективний договір може стати для вас головним аргументом у суперечках.
Колективні договори підлягають повідомній реєстрації місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Проведення повідомної реєстрації колективних договорів регулює Порядок повідомної реєстрації колективних договорів, затверджений постановою КМУ від 13.02.2013 №115.
Повідомну реєстрацію колективних договорів у Дрогобицькому районі здійснює управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.
За детальною інформацією просимо звертатись в управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м. Дрогобич, вул.22 Січня,41, каб. № 1 або за тел. 3-89-71.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua