Офіційний сайт Дрогобицької РДА » Соціальний захист населення » Про врахування доходів членів сім’ї осіб зі складу домогосподарств при наданні житлових субсидій з 1 травня 2018 року

Про врахування доходів членів сім’ї осіб зі складу домогосподарств при наданні житлових субсидій з 1 травня 2018 року

Автор: admin2 от 23-05-2018, 16:53
 (голосів: 3)

Про врахування доходів членів сім’ї осіб зі складу домогосподарств при наданні житлових субсидій з  1 травня 2018 року Управління праці та соціального захисту РДА повідомляє, що при при розрахунку субсидії враховуватимуться доходи всіх членів сім’ї особи зі складу домогосподарства, навіть якщо вони зареєстровані за іншою адресою. Відтепер враховуються доходи не лише осіб, яким призначається субсидія, але й членів їх сім’ї, навіть якщо ці люди зареєстровані (проживають) за іншою адресою. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються. Наприклад, дружина та чоловік зареєстровані кожен у своїй квартирі. Кожен із них може звернутися по субсидію на своє житлове приміщення. Але якщо раніше при призначенні субсидії їхні доходи враховувалися кожному окремо за місцем реєстрації (чоловікові – на його квартиру, дружині – на її квартиру). Тепер же враховуватиметься їхній сукупний дохід, причому – двічі, якщо вони оформлюватимуть субсидії кожен на свою квартиру.   У якому випадку доходи зятя вплинуть на субсидію тещі. Як розраховуватиметься дохід, якщо разом з батьками зареєстрований хтось із повнолітніх дітей, які вже створили свою родину? В цьому випадку у загальний дохід домогосподарства підлягають врахуванню і доходи молодої родини. Наприклад, донька зареєстрована разом з матір’ю, а чоловік доньки зареєстрований окремо. Проте доходи зятя все одно впливатимуть на субсидію тещі.

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. Соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховується.

Статтею 3 Сімейного Кодексу України,визначено, що подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.

При цьому під час практичної реалізації відповідних норм законодавства виникають питання щодо включення до сукупного доходу домогосподарства доходів одного з батьків дитини, яка проживає з іншим від батьків у разі їх розлучення, а також реєстрації та проживання за різними адресами.

У такому випадку доходи того з батьків, що не зареєстрований та не проживає разом з дитиною, не включаються до сукупного доходу домогосподарства за документального підтвердження проживання дитини з іншим з батьків. Аналогічний підхід застосовується у випадку, коли батьки дитини не реєстрували шлюб.

Субсидія не призначається автоматично на новий період, якщо чоловік (або дружина) не зареєстровані за адресою домогосподарства – таким родинам обов’язково треба звертатися до органів соцзахисту та заповнювати заяву або декларацію. Це стосується й родин, яким субсидію було призначено раніше не на всіх зареєстрованих, а на тих, хто фактично проживає; і родин, у складі яких є непрацюючі громадяни працездатного віку – як уже сказано, в цьому випадку субсидія призначається (або не призначається) за рішенням комісії.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua